şükela:  tümü | bugün
  • lockheed martin firmasının geliştirdiği uçuş simulasyonu. fsx'te kullanılan bütün eklentiler bu merette de kullanılabilecek duruma gelecek imiş.
  • microsoft flight simulator'un tüm kodlarını satın alan lockheed martin firmasının fsx'in devamı olarak geliştirmeye devam ettiği simülasyon. bu hafta v2.4 sürümü yayınlandı. lm, uçak simülasyonunu kişisel eğlence ve simülasyon amaçlı bir bilgisayar oyunu formatından çıkartıp bir eğitim platformuna dönüştürüyor. yeni çıkan ve çıkacak olan eklentilerin kullanım ve lisans sözleşmelerinde bu ifadeler sıkça kullanılmaya başladı.. görsellik ise muhteşem, fsx'te bile hayal edemediğimiz özellikler ve detay seviyesi var..
  • nihayet beklenen ai eklentisi ice ai v6.00 piyasaya sürüldü. ai kullananlar için resmen hazine niteliğinde.

http://www.iceaitrafficgroup.altervista.org/…s.html
  • yeni versiyonu v3 olarak yakında piyasaya sürülecek olan uçuş simülasyonu. dx12 desteği ve büyük güncellemeler bekleniyor. ancak x64 konusunda beklentiler boşa çıkacak gibi.
  • ortalama kullanıcının kurup adam gibi tadını çıkarıp çıkaramayacağını merak ettiğim yazılım. fsx optimizasyon sorunu yaşıyor falan iyi de bu normal bir yazılım gibi kurulabiliyor mu?
  • 3. versiyonu yarın sunulacak olan mükemmel simulasyon
  • özellikle windows 10 ve dx12 için sorunsuz şekilde geliştirilmiş ve son çıkan donanım(ekran kartı, işlemci vs.) mimarilerine uygun şekilde hazırlanmış yeni v3 sürümü piyasa çıkmıştır. görsellikte bir adım daha öteye giderek ışık ve renklerde gerçeklik detayını daha da arttırmışlar ama açıkçası öyle aman aman bir fark yok. güneşin ve hava sıcaklığının durumuna göre gökyüzü rengi ve bulutlardaki parlamalar farklılaşabiliyor.

en çok gözle görülen yenilik ise artık ağaçlar sabit kütük gibi durmayıp dalları hareket edebiliyor.

her zamanki gibi pmdg nin uçaklarında kokpit görüntüsün fps de ciddi azalma oluyor.

windows 7 ve 8 versiyonlarını kullanıyorsanız çok gerekli değil, ancak sisteminizi windows 10 a güncellediyseniz sizi v3 sürümünü satın almaya biraz zorunlu kılıyor.
  • v3 ile yeni sistemlerle uyumluluğu daha da iyi hale gelmiş. i7 6700k skylake ile performansı; https://www.youtube.com/watch?v=gf6-bhldns4
  • az önce kurduğum ancak basitde olsa bi tutorial e ihtiyacı olan şeydir.
    zira ekranla bakakaldım
  • uğruna eklentileriyle birlikte 54 gb yer tutan fsx'i kaldırdım, joystick'in gaz tuşunu algılamadığı için kapatıp sildim. ayarlarından uğraştım, internetten araştırdım yok arkadaş bir türlü olmadı. kurulumla gelen basit uçaklarda bile fps düşük, aerosoft, ifly, pmdg gibi eklentileri kursam çalışmaz olur bu. zaten açılması da baya sürüyor.
    fsx + rex4 + orbx üçlüsü beni uzun bir süre idare eder.
    gelecekte görüşmek üzere prepar3d.