şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ingilizceyi yabancı ülkelerde yaşayan öğretmenlerden ve bu işe gönül vermiş kişilerden öğrenmek isteyenlerin uğraması gereken site.

italki'yi 1 yıl denemiş birisi olarak burası daha cazip, hele birde ders talebi oluşturun 1 gunde bir sürü teklif geliyor öğretmenlerden, saati 5-10$ arasi oluşan tekliflerden kendi kafanıza,kriterinize göre öğretmen seçip skype üzerinden ders alabiliyorsunuz.
  • bugün bu siteye türkçe öğretmeni sıfatıyla kaydoldum. çok güzel bir siteye benziyor. buradan kazandığım paralarla ingilizce dersi almayı düşünüyorum.
  • ofisi kiev'de, türkiye sorumlusu sempatik türk bir eleman. yapı olarak dil öğrencisi ile öğretmenini buluşturuyor, fiyat/performans bakımından tatmin edici onlarca seçenek mevcut. bizim memleketin dil kasıntılı insanlarına tasarlanmışcasına şükela bir ortam olduğunu söylemek mümkün.

ilgili link
  • türkiye'ye girmesi ile türkçe dilinde de hizmete başlamıştır. 10 numara müşteri hizmetleri vardır. preply.com özellikle kime yarar?

- genel olarak ingilizce öğreneceklere yaramaz. (sıfır bilgi ile burdan ingilizce öğrenmek saçma bir harekettir, yani a1 seviyesi bile değilseniz, önce bir kursa gidin)

- "ya ben biliyorum da konuşamıyorum" diyenlere yarar. hatta çok güzel yarar. buradaki öğretmenlerden olumu yorumu fazla olanlardan seçim yapılıp başlanılabilinir.

- çocuğuma haftada 1-2 saat ingiizce ders aldırayım diyenler.

- ingilizce öğretmenleri ve bu bölümde okuyan öğrenciler (özellikle ingilizlerle çok güzel pratikler yapılabilir) buradaki öğretmenler sizinde göreceğiniz gibi ingilizcenizi +c1 seviyede geliştirmek için tercih edilebilir.

- iş ve seyahatlerde ne konuşabiliriz gibi soruları olup pratik yapmak isteyenler. buradaki öğretmenler fiyat/performas olarak işinizi görecektir. burada bir not düşelim "iş ingilizcesi" çok farklı bir kavramdır. özel bir ilgi alanı gerektirir, her hocadan istenilen verim alınamaz. ancak benim burada yazdığım "iş" sadece yurtdışına çıkan iş adamlarının genel günlük kullanacağı tarzda bir ingilizcedir.

- karı kız tavlamak için ingilizce öğreneyim diyenler. (bu arada preply üzerindeki hocalar gayet güvenilir tipler zaten çoğunun yorumları var ordan kontrol edilebilir.) bu madde yanlış anlaşılmasın gidipte hocaya asılmayın :)

tavsiye ettiğim öğretmenler

ucuz olsun kalite önemli değil diyenler için nikola
    fiyat/performans arayanlar için tom
    ben adam gibi ingilizce öğreneceğim diyenler için 20 yılık tecrübeye sahip william "oha, o ne istiyor öle!" diyenler için 30 yıllık öğretmen peter

öğretmen seçerken bilinmesi gereken bir kaç nokta:

ucuz olsun isteyenler:
    hindistan, pakistan, filipinler, sinagapur, sri lanka,amerikan samoası, cook adaları, fiji, guam, kiribati, marshall adaları, micronesia, nauru, solomon adaları, tonga, tuvalu, vanuatu, yeni zelanda gibi ülkelerdeki öğretmenlere bakabilirler bu bölgelerde resmi dil ingilizce olduğundan konuşurlar ama ciddi bir aksan farkı vardır.

orta fiyatlı ama kaliteli olsun isteyenler:
    irlanda, kuzey irlanda, hollanda gibi ülkelerde çok iyi öretmenler bulunabilir. özellikle irlanda konusuna odaklanmanızı tavsiye ederim.

kaliteli olsun diyenler:
    birleşik krallık, amerika birleşik devletleri, avusturalya daki öğretmenlere bakabilirler. zaten adamların dili :)