• ingilizceyi yabancı ülkelerde yaşayan öğretmenlerden ve bu işe gönül vermiş kişilerden öğrenmek isteyenlerin uğraması gereken site.

italki'yi 1 yıl denemiş birisi olarak burası daha cazip, hele birde ders talebi oluşturun 1 gunde bir sürü teklif geliyor öğretmenlerden, saati 5-10$ arasi oluşan tekliflerden kendi kafanıza,kriterinize göre öğretmen seçip skype üzerinden ders alabiliyorsunuz.
  • bugün bu siteye türkçe öğretmeni sıfatıyla kaydoldum. çok güzel bir siteye benziyor. buradan kazandığım paralarla ingilizce dersi almayı düşünüyorum.
  • online yabancı dil pratik yapma, ders alma sitesi. diğerlerinden farkı hocalar kendi ders fiyatlarını kendileri belirliyor. 4 usd ile 15 usd arası saatlik ders ücretleri bulunuyor.
  • ofisi kiev'de, türkiye sorumlusu sempatik türk bir eleman. yapı olarak dil öğrencisi ile öğretmenini buluşturuyor, fiyat/performans bakımından tatmin edici onlarca seçenek mevcut. bizim memleketin dil kasıntılı insanlarına tasarlanmışcasına şükela bir ortam olduğunu söylemek mümkün.

ilgili link
  • ingilizceyi video konferans sistemiyle öğrenmek isteyenlere aracılık eden abd'li şirket.

çok güzel bir mantık üzerine kurulmuş. şöyle ki bünyesinde bir çok anadilin konuşucuları, öğretmenleri hazır olarak bulunuyor siz oradan hangi dili öğrenmek istediğinizi seçiyorsunuz ve o dili konuşanlar karşınıza listeleniyor. daha sonra hocanın takviminden müsait bir gün ve saat seçiyoruz ücretini ödüyoruz ve skype adresimizi yazıyoruz. kendi internet sitelerinde bir video konferans platformu var ama skype daha sağlıklı bir iletişim sağlıyor. zamanı geldiğinde de hocamız bizi arayarak yabancı dil pratiğimiz(dersimizi) yapıyoruz hepsi bu kadar.

buradan on beşin üzerinde farklı hocayla konuşma pratiği yaptığım için bir kaç kelime etme hakkı kendimde görüyorum, ingilizcemin başlangıç seviyesinde olduğunu ısrarla vurgulamak isterim.

-ilk olarak benim gibi başlangıç seviyesinde iseniz, kelime bilginiz ve cümle kurma beceriniz çok zayıfsa alacağanız verim düşük olacaktır

-ilk ders yaptığımda neşeli bir öğretmen sayesinde güzel bir ders geçirmiştim fakat ilerleyen süreçte ne dediklerini anlamada ve anlatmak istediğim şeyleri cümle olarak karşıya iletmede çok zorlandım

-video konferans dersleri başlangıç için uygun değildir demiyorum ama orada hocalar size konu anlatmayacaklar bildiğiniz şeyleri orada canlı canlı kullanmanıza yardım edecekler eğer cümle kurmayı bilmiyorsanız önce biraz hazırlık yapın sonra bu canlı dersleri yapın alacağınız verim çok yüksek olacaktır

ingiliz aksanı bana biraz zor geldiği için ben hep abd'li hocalar ile ders yaptım amerikan aksanı bana biraz daha anlaşılır geliyor açıkçası. kendiniz oradan hocaların yaşadığı ülkeleri görerek seçim yapabiliyorsunuz popüler olanlar ve en pahalıları sırasıyla abd, ingiltere,kanada,avustralya gibi ülkelerin hocaları ama ben güney afrikalı bir hocayla da çalıştım gayet iyiydi ayrıca jamaika'lı bir hoca da denemiştim o da gayet başarılıydı. jamaika'da resmi dil ingilizce olduğu için ekonomik fiyatlara amerikan aksanlı ingilizce öğrenebilirsiniz.

-rusça için bu işin öncülüğünü ukraynalılar çekiyor diyebilirim filtreden rusça işaretlediğinizde zaten göreceksiniz iki kişiden bir tanesi mutlaka ukraynalı bir hoca olacaktır.daha sonra belarus moldova gibi hocalarıda deneyebilirsiniz fakat ilk önceliğiniz tabii ki rusya hocaları olmalı. kazakistan vs. gibi türki cumhuriyetlerden hocalar da var fakat onlar çok tercih edilmiyor.

-ispanyolca için seçenek daha çok var venezuela'dan tutunda kolombiya'ya arjantin'e kadar geniş bir yelpaze var. güney bir amerikanın bir ülkesi hariç *hepsi ispanyolca kullanıyor o yüzden ekonomik rakamlara ispanyolca ders satın alabilirsiniz.
  • kendilerinden 1 saatlik deneme dersi aldim. bakalim artik.
  • 1 saatlik deneme dersi sonrasi, deneme dersi aldigim kisiden 5 saat satin almistim saati 7 usd'den. bugun itibariyle bir 5 saat daha satin aldim. haftada 3 gn 30dk olarak planladik ogle yemegi saatlerine, o sekilde devam edecegim.

ders aldigim kisi gana'li ancak native speaker cunku gana resmi dili de ingilizce. preply'ın kendi altyapisi da var ama skype üzerinden konusuyoruz biz. bu 5 saat sonunda konusma konusunda biraz daha rahat hissettigimi soyleyebilirim. ders aldigim kisi de hatalarimi duzeltiyor. konular konusunda her gün farkli seyler konusuyoruz. bugun mesela "dunyanin mevcut durumuyla ilgilibazi dusuncelere dalmistim, ülkeler, birlesmis milletler falan. bazi akliam takilan seyler var. bu konuda konusalim istersen" dedi ve "sence neden rezerv para usd kullaniliyor, bana anlatabilir misin" diye giristi. elimden geldigince yardirdim, elimden gelemeyen yerlerde beni duzeltti. guzel bir gorusme oldu. 30 dakikayi 2-3 dakika aşıyoruz bazen farkina varmadan, sagolsun hic sorun etmedi.
    gecen hafta ingilizce bir is gorusmem vardi ve gorusmeye kadar olan 2 derste roleplay yaptirmisti, cok hosuma gitti.

preply artilar;
    1- uygun fiyat
    2- ıstedigin fiyattan istedigin hocayi secebilme.
    3- fazlaca hoca secenegi.
    4- fiyat/performans cok iyi
    5- preply kendi altyapisi iyi, en azindan ben hic baglanti sorunu yasamadim.
    6-hoca cok ilgili (not: simdiye kadar sadece tek hocayla calistim)

preply eksiler;
    1- musteriler icin scorecard tutsalar cok iyi olur, hatta efsane olur.
    2- bi seviye tespit sinavi var, ne yaptiysam bir turlu erisemedim. mail falan attim genel bi sorun var dediler, 3 haftadir ayni durumda halen duzelmis degil. sts ile işim var mi benim icin ne kadar onemli, derseniz hic degil.

gecmiste boyle speaking platformlarina supheyle yaklasiyordum ulan parayi alip beni sallayip süreyi dolduracaklar vb diye ama hic dusundugum gibi olmadi. ben memnunum en azindan.

saygilar
  • fiyatları çeşitli ve her bütçeye uygun. ucuza verenler genelde afrikalı, tailand'lı, filipinli. para birimleri düşük olduğu için baya ucuza ders veriyorlar. afrikalıların aksanı çok, diğerlerinde fazla sırıtmıyor. bütçene göre 5-7dolara güzel hocalar bulunabiliyor. çok profesyonel saati 100 dolar olan hocalar da var. mevzu dile maruz kalmak ya zaten. konuşmak zorunda kalınca aslında ingilizceyi bildiğini fark ediyorsun. yabancı biriyle anlaşabiliyor olmak insanı çok motive ediyor.

güzel bir indirim kampanyası var %70 indirim. bu linkle kayıt olarak dil öğrenmeye merakla birine bakiye kazandırabilirsiniz. 2024 itibariyle günceldir.
  • dikkatimi çeken bir özelliği olan dil öğrenme sitesi. sitenin dil seçeneği türkçe olarak seçildiğinde daha pahalı alternatiflerden başlatıyor. dili ingilizce yaptığınızda ise türkçeyken görünmeyen daha ucuz alternatifleri de görebiliyorsunuz. acaba hocaların tercihleri dolayısıyla mı böyle oluyor diye düşündürttü bana. sebebini bilen yeşillendirirse sevinirim.
  • önümüzdeki hafta için sözlükten aldığım tavsiye öğretmenden 1 saaatlik deneme dersi aldım. öğretmen uzaktan ilgili gözüküyor yorumlarıda iyi.
    bakalım ders nasıl olacak. dersten sonra editlerim.

edit: bugün ilk dersimi linkteki hocadan gerçekleştirdim. hoca sevecen, güleryüzlüydü. derse olması gerekenden geç başladık karşı taraf ve benden kaynaklı fakat yaklaşık 1 saat ders yaptık. süre aynıydı. özetle memnun kaldım ve sonraki hafta için bir ders daha ayırttırdım.
hesabın var mı? giriş yap