şükela:  tümü | bugün
 • kalite bakimindan ya cok yukses (dolayisiyla cok pahali) yada cok dusuk bir hedef belirleyen,orta direke hitap etmeyen, amerikan signal processing firmasi.turkiye mumessiligini 'compel' yapmaktadir.yurt disindan alinacaksa 220 v uyumunu dikkate alin.elinizde patlayabilir.
 • kaliteli preampler üreten ve kendi imalatları preampleri kullandıkları (mantıklı olarak) firepod serisi ses kartlarıyla profesyonel kayıtlar için güzel alternatifler sunan firma.
 • bir garip sesçi firma.

  rivayet odur ki presonus mixerleri, uygun tesisat ve ona uygun kaliteli kablolarla gerçek stereo müzik dinleyen bireyler bir daha hiç bir yerde dinledikleri hiç bir müzikten zevk alamazlarmış.
 • babası cubase, anası logic olan, son dönemin en popüler daw* yazılımını da üretmiş, amerikan asıllı alaman firma. müzik yapımı ve dijital kayıt teknolojileri ana ihtisas alanlarıdır.

  (bkz: presonus studio one)
 • bunların forumunda en üstteki fotoğraf çok güldürüyor beni. resmen adamlar bi forum ortamını resmetmiş.

  http://forums.presonus.com/…images/forum_header.jpg
 • studiolive serisi ile dijital mikser piyasasını iyiden iyiye karıştırmış firma. gayet kullanıcı dostu ürünleri var. hem canlıda, hem stüdyoda gayet sağlam iş çıkartıyor.
 • öğrenci tipi müzik ekipmanı markası.
 • aktif referans hoparlörlerini çok başarılı bulduğum ve yakın zamanda eris e5 serisinden /duyum odam çok büyük olmadığı için 5 inç hoparlör fazlasıyla besliyor/satın aldığım firma. özellikle şunu belirtmeliyim ki ürünleri eşdeğer rakiplerine göre fiyat anlamında çok uygun. aktif referans hoparlör araştıran arkadaşlar için(bkz: compel) in osmanbey'deki mağazasına gidip duyum odasında tecrübe etmenizi öneririm. her nekadar kulağın 1khz'deki duyumu ve frekanslara hassasiyeti kişiden kişiye farklılık gösterse de alt veya benim gibi üst frekansları daha çok duymak isteyen birçok farklı kullanıcıyı sesinin kristalliği ile tatmin etmiş durumda.
 • eris e5 serisi monitorleri asiri basarili olan firma. hem materyal kalitesi hem de gorevini yetirmesi bakimindan sinifinda (krk, jbl, yamaha vs.) en iyisi.

  hele bir de guzel bir subwoofer ile beslerseniz monitor olmaktan cikip orta boyutta bir odada club ortami yasatabilirler.
 • audiobox 96 stüdyo kayıt paketini almayı düşündüğüm firma. dolar sürekli iniş çıkışlı bir grafik sergilediği için fiyatlar epey değişiklik gösterebiliyor. örneğin mayıs ayında bu paket 1.000 lirayken, an itibariyle compel'de 1.417 liradır. içerisinde studio one artist yazılımı da bulunmaktadır.

  araştırmalarıma göre cubase 5'e nazaran oldukça pratik ve daha kolay öğrenilebilir bir yazılım olduğu yönünde bilgi edindim studio one ile ilgili. ki cubase 5'inde arayüzüne az çok hakim biri olarak ez drummer, midi klavye ve çeşitli pluginler kullandım. ancak bu alanda profesyonelleşmeyi hedeflediğimden ötürü ev stüdyosu kurmaya karar verdim ve ilk adımı da audiobox 96 stüdyo paketi ile atmayı düşünüyorum.

  ev stüdyo kurulumunu bu paketle birlikte tamamlamış olacağımdan mütevellit konuya hakim suserlardan bilgi/öneri/fikir beklediğimi bildiriyor, yeşillendirilmeyi ümit ediyorum.