şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karakoy'un her birinin kendine has ozellikleri olan mekanlarinin arasinda en sirini. gerek masalarina pedro almodovar, gabriel garcia marquez vb. isimleri vermesiyle, gerekse kahvenin altindan cikan "care kahve" yazisiyla ve salincakli masasiyla artilari toplayan bir mekan olmus. calisanlari cok sicakkanli ve ilgili. hani bazi mekanlarda calisanlar patron zorlamasiyla ilgili ve yapay guleryuzlu olur ya kesinlikle oyle degil cok ictenlerdi. kendilerine ozgu cok lezzetli kahveleri var ve caylari da cok guzel. karakoyde su ana kadar ugradigim 6-7 mekan arasinda en sevdigim oldu. boyle devam ederler umarim.
 • ismiyle gülümseten devrimci limonatası bu sıcak yaz günlerinde her derde deva olmakta, "kurtuluş hem devrimde, hem de limonatada" diye slogan attırmaktadır.
 • cheese cake uzmanı değilim. amma ve lakin ağzımın tadını bilirim. iyiyi özenle takdir ederim, şikayetlerimi müdüriyete... gourme kahve trendinden, hipster, barista.. vb. vs. etc. thkpc.. sanırım neredeyse özenle nefret etmekteyim. filtre kahveyi bile terk ettim bin yıl önce bu trend manyaklığı yüzünden - ki içerken kendim filtrelerdim kaaavemi yıllarca harbiden kaynamış suyla, çekirdeğini ben çekmedim hayır her sabah, aldım standart miktarlarda ve çektim gönlümce o diyarlarda. - kavurmak mı!! errr neyse. mekanım tophane. yıllardır - net 8 yıldır bu bögedeyim haftanın 5 günü - yerli yersiz gerekli gereksiz mekaanlarda gezerim arada, avdet ederim - şeref verir şeref alırım. bu meyanda, iş kankamın çok övdüğü press karaköy ü nihayet ziyaret ettim bu gün ve buraya yazacak kadar da memnun kaldım. (shepesific karaköyden bildiriyor)

  başa dönelim, cheese cake, severim iyisini. yurdumda yediğim nadirdir, şimdilerde mekan artışına paralel iyisinin artışından da mantıken söz edilebilir. tatlı içecekler sevmem, türk kahvesi yanına likör hariç. bademdi amarettoydu - poortakaldı coontraoueöuydu (bkz: spell check) fark erketmez. arkadaşım new york cheese cake (bundan sonra (aka) c.c.) önerdi. türkü söyledim şöleki. sen ısmarla ben tadına bakayım amman. buradan gelen porsiyona selam ederim. eyüydü. iki kişi doyduk. kek iyiydi, neffisti, yumuşak idi, softtu. peynir içeriyordu evet. yanısıra nutellalı sıcak içeceklerini denedim. cesur günlerimden biri. nutella ya daparım. doğru okudunuz. da-pa-rım. o sebep ilenki sevdim içeceği. ama bitiremedim, kupasıyla birlikte işe gelmesini diledim benle. kupayı da hesaba yazmalarını rica ettim sevgili sözlük - heyhat kağıt bardakta döndü bana sipariş verdiğimiz diğer c. c. ile birlikte. ben ki o cam kupayı beslemeyi, o kötü hayattan kurtarıp evinin kupası yapmayı istemiştim. gücüm şimdilik fincana - kupaya yetiyor. ileride daha farklı bişiler elbet kurtaracağımdır. denicem işte.

  içim kıyıldı. işteyim. işime bakim.

  mekan güzel. fiyatlar ölçeklerle beraber düşünüldüğünde uygun. hatta c.c. fiyat-performans şahane.

  selametle :)

  ciaooo

  bu gün ki ziyaret sonrası ve bir sonra ki bulunum a kadar düzeltilemez edit: nice place / stiff patrons!! özgün olmak özgün ü oldurmayı da gerektirir temelde. burundan kıl .
 • okuldan çıktığım vakitlerde stresimi atmak üzere kahvesinden nemalanmaya çok gittiğim bu yüzden çalışanlarca da tanındığım mekandır. isim plakaları olayı çok hoşuma gitmekle beraber favorim dilberay masasıdır. karaköy'ün cafelerle dolu ara sokaklarının en iyi kahvecilerindendir.
 • kahve işini ciddiye alan ve kesinlikle ziyaret edilmesi gereken mekan.

  gabriel garcia marquez masası da naçizane beğenimizi kazanmıştır.

  (bkz: çare kahve)
 • çareyi kahvede bulan herkesin uğraması gereken madem kahvenin alasını bulduk bir de yanında oreolu cheesecake hüpleteyim diyenlerin karaköy çıkmazı. hakkaten buradan çıkamayanlar gördüm. bir de o aradığımız özgürlükler var ya; tam da o hayallerle yaratılmış benim bizzat 28 yıldır beklediğim ortam.
 • müzik seçimi daha güzel olsa ( mesela cat power'lar, mazzy star'lar, efendime söyleyeyim, pj harvey'ler çalsa ) daha da bir sevimli olacak yerdir.

  kahve seçeneklerimiz bol bol. ancak özellikle dünya kahvelerinde bir-iki liralık indirim yapsalar her gün sabah kahvemi almayı düşünebileceğim yer de olabilir.

  zeki müren masasından da merhabalar efendim, en sevdiğimiz.

  ---

  ( oreolu cheesecakeleri var, yum yum. )
 • oreolu cheesecake'i fazla guzel olan sevimli mekan. kahveleri de son derece basarili. karakoy'de cafe acma furyasinin en iyi orneklerinden biri.
 • bkz. kerhane tatlısı
 • iş icabı karaköyde bulunurken hiç ummadığınız bir ara sokakta karşımıza çıkan güzel mekan. çalışanları ise ayrı bir güler yüzlü. sadece cheesecake'i enfesti. sırf bu yüzden tekrar gitmek istiyorum.