• bu plak şirketi, yeni nesil küçük emrah'ların power rangers misali güçlerini birleştirmesi ile oluşmuştu. fikir babası da, o dönem her kanalda "bu firma benim sayemde var, şimdi beni dışladılar" diye ağlayan, kimilerinin "uzaylı" diyerek alay ettiği mustafa topaloğlu'ydu.

bir garip felsefeleri ise, şarkıcılarını "sesi güzel olan gelsin" diyerek değil de, hayatı boyunca acılar yaşamış, parayı sonradan bulmuş, kendisinden "delikanlı" "alemin kralı" diye bahseden tiplerden seçmekti. mesela kol kanat gerdikleri küçük onur annesinin tuvaletçi olduğu bir mekanda tesadüfen keşfedilmişti, alişan tek vuruşta soğanı ikiye bölebiliyordu. özcan deniz 13 yaşında batakhanelerde şarkı söylüyordu...

felsefe burada bitmiyordu. bu seçilmişler, komün bir şekilde takılıyordu. birinin albümü çok satarsa, bu hepsinin başarısı oluyordu; birisinin albümü başarısız olursa, hepsi başarısız olmuş sayılıyordu. birinin düşmanı da hepsinin düşmanı sayılıyordu. mesela mahsun, ibrahim tatlıses'i sevmediği için, hepsi ibo düşmanıydı. seda sayan mahsun'la beraberken yengeleriydi ama mahsun kırmızıgül seda sayan'dan ayrılınca, hepsi ayrılmış sayıldılar. aynı gömlekleri giyer, aynı yemekleri yer, aynı dilden konuşurlardı. bir nevi dark city filminin o eşsiz evrenine sahiptiler.

sonra bir dönemin tek kanalı kral tv kendilerine sırtını dönünce, hepsi birbirine sırtını döndü. prestij müzik tarih oldu. konsept gereği "lo lo lo, mahsun" olan mahsun ise, kariyerine başka şekilde yol verdi. özcan deniz türkçe'sini geliştirdi, alişan metroseksüel oldu. hilmi topaloğlu öldü.
  • ilk internet sayfasını hazırladığım, sahiplerine ve sanatçılarına internet dersleri verdiğim müzik firması.
  • prestij müzik bu kadar hizla yükseliyorsa, kayit disi ekonomi sagolsun diyorum ben...
    firmanin muhtemel kazançlari ve kredileriyle, harcamalari arasindaki uçurumda akil sahiplari için taş atacak çok
    bosluk var...
  • ilk cikardiklari albumler arasinda ikisinin, haluk levent ve mahsun kirmizigul'un ilk albumleri**, buyuk satis rakamlarina ulasmasi sayesinde sayesinde, piyasaya saglam bir giris yapmis, sonrasinda mustafa sandal gibilerle bile anlasma imzalamayi becermislerdi.. asil cekirdek takim ise, dalton biraderleri kiskandiran mahsun kirmizigul, kucuk onur, ozcan deniz, alisan ve bonus eleman hilmi topaloglu idi..
    bir donem kral tv ile de anlasmislar, cikan tum prestij muzik videolari, bir numaralara cikmis, tum kral tv muzik odullerini almisti.. neyse ki, sonradan bir anlasmazlik yasamislar, ondan beri de sirketin sarkicilari kral tv'de gozukmez olmuslar.. duydugum kadari ile..
  • her yere birlikte giderler birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde
  • 5 n 1 k programinda prestij muzigin eski ortagi plak sirketinin batma nedenini soyle acikladi: "biz bir aileyiz" bakis acisi profesyonelce sirketin yonetimini engellemis. bunun disinda prestij muzigin batmasinin arkasinda "cem uzan" varmis prestij muzigin eski ortagina gore. cem uzan mahsun kirmizigul'un oynadigi bir diziye dair bir miktar ucret vermis daha sonra bu ucreti geri talep etmis. daha sonra dogan medya grup star gazetesini dagitmayi redetmis bunun uzerine cem uzan prestij muzik sanatcilarini kendi tv kanalinda dmg alehinde konusmasini istemis prestij muzik bunu rededince cem uzan prestij muzige saldirmaya baslamis "prestij muzik batiyor" temali haberler yapmis, bunun uzerine yatirim yapmak icin kredi alinan bankalar prestij muzikten krediyi geri istemisler, kral tv'de cem uzan'in komutuyla prestij muzik kliplerini yayinlamamis ve sirket bunun sonucunda batmis diyor prestij muzigin eski ortagi
  • enteresandır bir ara anne tarafından kuzenim bu firmayı satın almıştı. azer bülbül, yaşar ipek'le falan yeniden bir çıkış peşindeydiler. hatta rahmetli dedem azer bülbül'ün zoruna mı gitti gardaş şarkısının klibinde oynamıştı. kuzen ile dedemin arası çok iyi olduğundan rahmetlik kıramamıştı. zaten klip de bizim köyde çekilmişti.
  • ibrahim tatlıses - yıldız tilbe kavgasındaki "pezevenklerin elinden gittim aldım" sözündeki "pezevenklerden" kastın prestij müziğin beyin takımı olması, daha doğrusu mahsun-özcan-alişan üçlüsü olması kuvvetle muhtemeldir.

edit: yıldız tilbe'yi döven kişi burhan aydemir imiş.
  • galiba sonraları yeniden kurulan müzik şirketi. mustafa topaloğlu, çağlayan topaloğlu filan son albümlerini bu şirketten çıkardı.
  • türkiye'deki sosyo kültürel yozlaşmanın baş rol oyuncularından biri, bir diğer için (bkz: televole)
hesabın var mı? giriş yap