şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllar önce, şirin bi sinek hakkında olduğunu düşündüğüm şarkı.
 • ilk olarak duvardan dinlemiş olduğum şarkıdır. sene ben diyeyim 97 sen de 98. bizim evin altında o zaman internet kafe var, ama öyle bir gürültü yaratıyorlar ki öss'ye hazırlanmakta olan bendeniz resmen zıvanadan çıkıyorum her gün. söylemek fayda etmiyor, adamların şalterlerini filan indiriyoruz. işte böyle günlerden birinde yerden bu şarkıyı duydum ben. ama resmen aşık oldum şarkıya, öyle böyle değil, çıkınca duvarlara yapışıyorum dinlemek için. tabii o zaman sosyal fobi had safhada, inip de çocuklara şarkıyı sorma gibi bir olayım yok, öylece çıksa da dinlesem diye bekliyorum. sonra bir gün nasıl olduysa kuzenlerden biri bilgisayarıma yüklemiş bu şarkıyı. dinliyorum dinliyorum, bu da güzel, çok da benziyor ama allahım bu o şarkı değil ki!!?? daha uzuuun süre o efsanevi şarkıyı aradım durdum velakin bulamadım. bas gitar denen bir şey olduğunu ise çok sonraları öğrendim.
 • önce şunun bi linkini vereyim, ardından bu şarkıyla ilgili anılarıma geçeyim.

  http://www.youtube.com/watch?v=vb-_s95skwo

  bu şarkı ilk çıktığı dönemler paso mtv'de çalardı. ben de her çaldığında sesini açar bangır bangır dinlerdim evde. o dönemler henüz 2-3 yaşında olan kardeşim bu şarkı çıktığında sevinçle ellerini çırpar ve "gimittumi meymi ahağ ahağ" şeklinde böğürürdü. daha doğru dürüst konuşmayı beceremiyodu puşt ama bu şarkıya eşlik ediyodu.

  aradan yıllar geçti. şimdi o kardeşim 20 yaşında ve bana bu şarkıyı öyle yarım yamalak söylediği zamanları hatırladığını söylüyor. çocukta nasıl bi etki kaldıysa artık, kızlarla arası falan da hep süper oldu bu yaşına kadar. kesin bu şarkıyla bi alakası vardır.

  o zaman yine ve yeniden: gimittumi meymi, ahaağ ahaaağğğ!
 • orta okula giderken evimize kablo tv yeni bağlandığı günlerde mtv de deli gibi sabahtan akşama 8-10 tekrar klibi yayınlanan gıpır gıpır parça. klipteki şapkalı kaçık karakter salak salak hareketler yapardı, zamanına göre türkiye'de bazı kesimlerce erotik sayılabilecek bir klipti. ergenliğin ilk günlerinde göz kamaştırırdı. hala daha dinlemekteyim, eskimiyor mübarek.
 • "he asked for a 13 but they drew a 31" dizeleriyle beni her seferinde koparan sarki. sunu bir turkce dusunsenize; dovmeciye gitmissiniz, size 13 seklinde bir dovme yapmasini istemizsiniz, adam 31 yapmis! zuhahaha.
 • lan bir kişi de çıkıp kime ait olduğunu yazmamış. tamam oğlum herkes bilir bu şarkıyı, giv it tu mi beybi falan eyvallah ama kutsal bilgi kaynağı değil mi burası? senelerdir niye yazmadınız lan bunu?!
  the offspring şarkısıdır.