• ilginç fiyat politikasını anlayamıyoruz , bu günlerde ellili altmışaltılı gibi küçük paketleri mega jumbo paketlerinden daha ekonomik olarak satılmaktadır. elde hesap makinası market rafları önünde hesap yapmak zorunda bırakıyorlar insanı.
  • markanin azerbaycan'daki reklam briefi yeme de yaninda yat cinsinden:

"procter and gamble, sizi korpenizin dogumu munasebetile tebrik edir, ona, ailenize ve seksen size hosbeslik, cansagligi arzulayir..

butun usaklar guzeldir, sizinkisi ise hamidan yaksidir.
    siz usaginizin nece boy atmasini izleyecek, onun etraf muhitini derk edip, korpeni rahat eden, ya da narahat eden sebepleri arastiracaksiniz.

adeten usagin derisi islak olanda ozunu yaksi hiss etmir.
    usaginizin sakit ve rahat olmasi ucun, cok vacibdir ki, onun derisini hemise guru ve saglam saklayasiniz.

size bu iste pampers usak melefesi komak eder.
    tez ve tesirli bir sekilde islaki ozune cekir, usagin derisini kuru ve temiz, demelli saglam saklayir.

biz size pampers usak melefelerinin numunelerini pulsuz teklif edirik.

onlari sinayin. onda basa dusersiniz ki, pampers neye gore sizin ve korpeniz icin en yaksi secimdir."
  • her birimizin bebekle birlikte daha önceden hayatımızda olmayan bebek markaları ile ilişkisi başlıyor bebekten sonra. hele çocuk bezi bunların en önemlilerinden biri. çevremde huggies'çi anneler, molfix'çiler, prima'cılar gibi çeşitli marka bağımlısı anneler var. kimi anneler ise hiç araştırma ve denemeyle uğraşmadan çevreden kendilerine tavsiye edilen ilk bezle başlıyorlar ve öyle bitiriyorlar olayı. ben sanırım hem birinden, hem de öbüründenim =p, ne demekse... prima ile ilgili marka algım çok iyi olduğundan düşünmeden prima ile başladım bebek bezi olayına. çok da rahat ettik. yalnız bir dönem bayağ bir pişik oluyordu. bir arkadaşım, prima çok pişik yapıyor, değiştireceğim dedi ve başka bir markaya geçti. ben de, acaba olur mu, denemeliyim deyip, çeşitli markaları test ettim. beni en çok şaşırtan, o çok iyi bildiğimiz huggies'i kullanırken sık sık bezin dışına taşmış ıslaklıkla karşılaşmam oldu. işin ilginç tarafı, bunu anlattığım huggies çi arkadaşlarımın hiç biri böyle bir duruma rastlamamış. yalnız, karşı komşum, amerikalı ailenin de benzer bir problemi olmuş ve çooook şaşırmışlar. çünkü anlattıklarına göre amerika'da, yaşadıkları bölgede (texas) huggies en iyi marka algısını gayet başarıyla yerleştirmiş ve kullanan herkes de memnun. tatile gittiklerinde orada hep huggies kullanıyorlar. ama dönünce burada denemeye kalktıklarında ıslaklık dışarı taştığından başka markalara geçmek zorunda kalıyorlar. ilginç. herneyse, sonuçta ben prima ya geri döndüm. pişik oluşturduğu tezi de testlerimde gördüğüm üzere gayet saçma. sonuçta gayet memnunum. tek bir şey dışında. doğumdan beri hiç problem olmayan bir olay 2 yaşına geldiğimiz bugünlerde (1.5 yaşında başladı) bayağ problem olmaya başladı. o da şu: her primanın üstünde çocukların hoşuna gidebilecek kedi, maymun, koala, köpek, tırtıl gibi resimler var. bunlarda problem yok. yalnız bayağ bir bezin üzerinde de çocuk resimleri var. işhte problem olan onlar. kızım mümkünse maymun, yoksa diğer hayvanları taktırmayı kabul ediyor. ama çocuklu olanları asla ve asla istemiyor. bilmiyorum diğer çocuklarda da var mıdır, ama biz her pakette önce hayvan resimlileri bitirip, sonra çocuk resimlileri taktırabilmek için inanılmaz mücadele vermek zorunda kalıyoruz. hayır onlar da kötü değil, ama nedense istemiyor işte. aslında bence haklı. hayvanlar gayet şirinler. çocuklar ise tanımadığı çocuklar, neden istesin ki. diğerleri o kadar şirinken. ama işin kötüsü paketin yarısını atmamız mümkün olmadığından, bazen çaktırmadan, ya da kandırarak, bazen de kavga döğüş, çocuklu olanları kullanmak zorunda kalıyoruz. hayır bi de çok akıllandı. sadece takılanı değil, üstünden çıkanı da kontrol etmek istiyor. yandık yani =] bez kullanimimiz bitene kadar çocukluları seven başka bir kişi arıyorum, her paketi bölüşürüz =p
  • ispanyolca (bkz: emmi gızı)**
  • emin olmamak ve aramaya inanmamakla birlikte şöyle bir sloganlarını hatırlıyorum:

"çişimi ediyom, çişimi ediyom, popom kuru kalıyo"

ben mesela ta o zamanda sorgulardım çiş ve popo arası ilişkiyi. acıyla farkettim ki çocukken hiç prima yahut türevi bezim olmamış. dolayısıyla idrarın yayılmacı bir politika izleyip pipi-popo arasında yer ettiğini sonradan bir arkadaşımın ilkokul 1. sınıfta iken bana yaptığı telkinlerle öğrenmiştim. o arkadaşım sınıf başkanı ve yardımcısının inanılmaz dramı'na sebep olmuş atalaygiller mensubuydu.
  • kolu oynamayan tefal kızından sonra pek bi göynümü bulandıran reklam ürünü. orkid reklamlarında bile kadın kısmını avatar gibi gösterip mavi sıvı akıtan insanlar olarak gördüğümde bile bu kadar yabancılaşmadım ırkıma.

biliyosunuz bu bezlerin çocuk kıçından düşmeyeni, düşse bile kenariyesinde mickey mouse lu bantlar olanı, bu bantlar olsa bile bebeniz amuda kalkmaya çabalarken poposunu sıkı sıkıya kavrayanları var.

fakat "sıvı kaka yapsa bile" ne demek ya? sen benim çocuğuma bokunu bile doğru düzgün yapamıyo diyebilir misin? bu bir tercih sebebi olabilir mi? bunca yıl kıçımıza muşamba bağlayan annelerimizin sindirim sistemimize etkisi sizden daha başarılı şu halde.
  • facebook sayfasını beğeniyorsun, onlar da senin adına unicef 'e bir yenidoğan tetanozu aşısı bağışı yapıyor.
    http://www.facebook.com/…adunyasi?v=app_10339498918
  • yeni serisi premium care'in pamuksu yüzeyini tasarlayanları takdir ve tebrik etmek istiyorum. hakikaten de dokunduğunuzda pamuğa dokunmuş gibi hissediyorsunuz. oldukça hassas olan ve sürekli bağlı kaldığı için pişiğe meyilli bebek popoları için ideal bir hissiyat bu pamuksuluk. bunun yanında diğer bezlere göre çok ince. bezden çok alıştırma külodu gibi bir kalınlığa sahip ve de ve de misler gibi kokuyor. bebeklerin bozuk yumurta kokulu kakalarının koku yoğunluğunu bir miktar da olsa azaltabileceğine inanmaktayım. ha bir de molfix yenidoğanla ne kadar tulumu varsa çiş ve kaka olan bebekcağızın artık kıyafetlerini daha uzun süre giyebiliyor olması priceless. teşekkürler pampers.
  • bebeklerin kullandığı ped. yani, işediklerinde popoları veya ciltleri tahriş olmasın diye üretilmiştir. bebekler bu şeyi kullanmaya başladıktan sonra konuşmaya başlarlar. çişimi ediyom çişimi ediyom popom kuyu kalıyo. bi de orkid vardır ama o meseleye hiç girmek istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap