şükela:  tümü | bugün
  • başlığı bu zamana kadar açılmamış olmasına şaşırdığım üründür.

efendim öncelikle ürünümüz şu:

https://www.prima.com.tr/urun/prima-kulot-bez

ben 5 aylık bir kız babası olarak, bu ürünün reklamlarını izlediğimde herhalde bu ürün 8 9 aylık bebekler ve sonrasındaki aylar için yapılmış bir üründür dedim fakat oralı olmadım.

bugün migros'ta 2.95'e 4'lü deneme paketinin satıldığını ve 3 numaralı bedenin 6-14 kilo arasındaki bebeklere hitap ettiğini görünce alıp denemek istedim.

sonuç: volaa harika!

fiyatı, akakce.com dan 180'li paketini alırsanız tane başına 0,44 tl'ye geliyor ki, normal prima bezlerle aynı fiyattır bu. yani ekstra bir pahalılığı yok.

ürün çok rahat, külot bezi alıp iki elinizin arasında 1-2 saniye esnetip, 4-5 saniye içerisinde giydiriyorsunuz. hem daha pratik, hem de bebeğiniz için daha rahat.

tavsiye olunur.
  • yemin ediyorum bu kadar tasarım hatası bir ürün daha görmedim desem yeridir.

kaza ile almış bulunduk bu saçma tasarımlı üründen. ilk kullanımda anladım ki o efsane bebek bezi şeklinin bir amacı var. mükemmel tasarım cırt cırtlı bebek bezidir. bu arkadaş resmen facia.

her bez değişiminde bebeğin belden aşağısını komple çıkarmanız gerekiyor. sonra bezi giydiriyorsunuz. sonra hoop tekrar belden aşağısını giydiriyorsunuz.

farzedin ki kış aylarındasınız. bebeğinize alttan külotlu çorap, ince bir tay bir de kalın eşofman giydirdiniz. sonra hoop o bebek çişini kakasını yaptı. ne olacak simdi? bu tasarım saçmalığı külot bezi giydirmek için hepsini çıkartacaksınız.

cırt cırtlı bezi kullanırken bebeğin belden aşağısını tamamen çıkartmadan biraz sıyırarak yaptığımız alt değişme işlemi şu an zulüm gibi geliyor.

ha çıkartması kolay. yanlardan yırtıp çıkartıyorsunuz fakat giydirmek zulüm.

kimseye almayın diyecek halim yok. ama benim için tam bir fiyasko.

sana puanım 1 kanka..
  • amaci bebegi ya da cocugu tuvalete alistirma döneminde daha rahat ettirmek olan bezdir.
    külot gibi giyilip cikar sık sık cocugunuzu oturaga/tuvalete oturtacaginiz dusunulerek tasarlanmistir.
    uc bes aylik bebeler icin degil tuvalet egitimi donemi icin tasarlanmistir.
  • denemek amacli aldigimiz ve begendigim urun oldugunu soylemeliyim. ozellikle babalar icin dizayn edildigini dusunuyorum.
    bence tek kusuru kirletilmis bezin toplanmasi icin yapilan arka tarafta bulunan yapiskani olmus. cirtli bezleri sarip sarmalayip yandaki cirtlarla cok guzel paketleyebilirken kulot bezin yanlarini yirttiktan sonra sarip arkasındaki yapiskan sarilmis bezi cirtli bez gibi saglam bir sekilde paketlenmesine yardimci olmuyor. bu sorunu halledebilirlerse super olur. ayrica reklam stratejisinin yanlis oldugunu dusunuyorum. hareketli bebekler icin degil bez degistiren babalar icin yaptik deseler daha basarili olurlar. kimse inkar etmesin herkes evinde cocugunun altini temizliyor.
  • olur da an itibari ile satın almak isteyen olur ise en uygunu defacto'nun internet mağazasındadır efendim. diğer tüm kaynaklarda döviz yükselişi kendini göstermişken defacto'da herhangi bir zam olmamıştır. 5 aylık stok yapıldı, arz ederim.
  • primaya %40 zam gelecekmiş korkusuyla 5-6 aylık stok yaptığım bezdir. kızçemin narin totosunu başka markalara değdirmek istememesi, biz yeltenince mantara çeviren pişikle karşılık vermesi sebebiyle primadan şaşmamız mümkün olamıyor. normal yandan bağlı primalar da aşşırı enerjik 1 buçuk yaş bebesine yetmeyip sırtına kadar taşırdığı ve bez bağlatmamak için evde oradan oraya koşarak kaçtığı için çareyi bu bezde bulduk. he bana göre yine de çok çok iyi diyemem ama şimdilik muadili yok. eldeki stoklar bitince yeni çıkan premium care külot bezi de deneyip ona göre almaya devam edeceğim. tez zamanda bezi bıraktırıp bu dev masrafı boktan şeyler yerine daha işe yarar alanlarda değerlendirmeyi ümit ediyorum.
  • bu ürünle ilgili tek bir soru işareti vardır: o da neresi önü neresi arkası olduğudur. bunu paketin üzerinde belirtmemek nasıl bir düşünce yapısıdır bilemiyorum. sözlüğü okumasaydım yapışkanlı yerin arkaya geleceğini anlamam imkansızdı ve google’da da yok bunun cevabı. bu kadar basit ama hayati bilgiyi çok da imkan varken o paketin üzerinde belirtmemelerinin açıklamasını çok merak ediyorum.