şükela:  tümü | bugün
  • iskenderun'dan sonra açılmıştır. hep diyorum bu iskenderun'un il olması lazım diye.
  • açılışında nancy ajram gelmiş. gidemediğime üzüldüm. severim kendisini. ayrıca antakya'nın güzel kızlarını bulabileceğimiz yer olacaktır. neyse gidersem antakya'ya uğrarım.
  • antakya'nın ilk avm'si. son olmayacak.bu yüzden baya bi tantanası döndü kaç zamandır. tanıdık birçok kişi vardı içerisindeki mağazalarda çalışan. demek ki ciddi istihdam var. güzel. en azından işsize iş sağlamış. ben hala işsizim orası ayrı.

açılışına ben gittim açtım. kenan da geldi. kenan doğulu. bi güzel eğlendirdi açılış olayının muhabbetine de ben hiç eğlenmedim. yalnız kızın biri çıktı sonlara doğru. kıvırdı da kıvırdı. mal mülk yerinde. mavi kot, beyaz badi. o kot kıvırırken böyle tüm vücudunu sarmış, figürlerine extra süper ötesi seductive bi hava katıyodu kii.. öhm..

burası bir avm. filo var. elsidabıyu var. gözlükçü de var. ama antakya firması. 5 farklı tekno market var(darti, samsunk, teknosa, golt, bimeks). çoğu avm'de bu kadar fazla değil. ama bunların toplam hacmi de katında bilindik normal bi medya markt kadar değil tabi.

içerisi hala inşaat malzemesi kokuyor. silikon, boya falan. açılmayan mağaza da var. nedense açılmayan mağazalardan dikkatimi çekenler hep yemek katındakilerdi. börgır kink açılmamış daha. mekdanılds var. köfteci ramiz. sultaamet köftecisi. pideci. dönerci var. antakya usulü ama. bi de kebo var. (bkz: kebo)

bu avm'de karfur, migros falan yok. olur ya hep süper marketler bu vb. bilindik marketlerden olur avmlerde. ama burda bir değişiklik var. hat-mar isimli yerel bir süper market zincirinin avm'de şubesi var. bu da hat-mar'ı daha da büyütür kanaatindeyim.

antakya-iskenderun yoluna bağlatı yapılarak samandağa gidişi kolaylaştırmak için yapılmış çevre yolu üzerinde bulunuyor. bu yönden biraz sakat diyebiliriz. zira gidecek vasıtası olmayan ve servis saatini bilmeyen için ulaşım biraz zordur. fakat şehrin oraya doğru kaydığı da bir gerçek. zamanla göreceğiz.

bu avm'deki en göze çarpan eksiklik bir kitapçının olmaması. gaste var tamam da "okunabilecek" diyorum okunabilecek herhangi birşey satan bir mağaza yok burada. niçin acaba?

http://www.primemallantakya.com.tr/
  • çirkinlik abidesi. güzelim tarihi atmosferi olan şehrin görüntüsünü yerle bir etmiş. aynı istanbula olduğu gibi bu küçük şehir de yoz bir dönüşüm geçiriyor.