şükela:  tümü | bugün
  • izmir iç hatlarda da ayni simde bi lounge vardir.

alkollüdür. yiyecekleri fena degil. ortam guzel. interneti basarili.

sevdigim loungelardan. ama kapasite dusuk.
  • ne ise yaradigini merak ettigim hizmet.

teb yildiz priority kartimin boyle bir ozelligi var ic ve dis hatlar da anadolu jet primeclass lounge da yanimdaki kisi ile ucretsiz faydalanabiliyormuşum.

nedir hizmetleri iceride yeme icme vs bedava mi oluyor. neye yarar bilen bir yesil yapsin.
  • istanbul ataturk dis hatlar kisminda ilk kez girip deneyimledigim yer.
    priority pass ile istediginiz kadar insani ucretsiz sokabiliyormussunuz.
    eger ki ucusunuz sabah cok erkense ve otele para vermek istemiyorsaniz, rahatlikla birkac saat kestirebileceginiz yer. yiyecek bedava (meyve, cips, findik fistik, sandvic tarzi), icecek de bedava. alkol de var mesrubatlar da. temiz tuvaleti ve temiz banyosu da var. priz, free wifi, kitaplar, dergiler de mevcut.
    tek sorun gecenin 3'unde elektrik supurgesi calistiran elemanlari... :)

edit: sabah da mis gibi kahvalti acik bufesi vardi. cesit cesit peynir, zeytin, yag, bal, recel, sarelle, menemen vb vb;)
    edit2:priority pass ile ucretsiz sokamiyormussunuz kimseyi. pasa pasa odedim sonradan gelen 400 tl faturayi..
  • vodafone red tarifesine sahip olanlar tarafından ücretsiz kullanılır ibaresi bulunmaktadır. tabi vodafone sitesinde red tarifesinin bi avantajı olarak geçer.
    ama gerçekten öyle midir yoksa çıkarken sikilir miyiz bilemiyorum.
    en yakın yurtdışı uçuşum bu yaz izninde olacağı için daha çok var.
    bakalım deneyip göreceğiz. ha ücretli olmuşsa eğer;
    tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakarız.

edit: arkadaşlar saolsun uyardılar, beleş herşey.
  • 5 arkadaş 5 farklı şifre ve telefon numarası ayarlayıp seyahat öncesinde yararlanmayı düşünüyoruz. acaba kimlik sorgulama gibi bir şeyle karşılaşma ihtimalimiz var mı? kullanan arkadaşlar mesaj kutumu yeşillendirirse sevinirim.
  • bugün atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde vodafone red kapsamında ücretsiz olarak faydalandığım lounge hizmeti. bu entry yi benim gibi ücretsiz kullanacaklar için yazıyorum.

girmeden önce lounge yazıp 6666 ya gönderip, şifre aldım.
    girişte vodafone red üyesi olduğumu söyledim, kontrol ettiler ve bu kadar. hoş geldiniz...

bundan sonra her şey ücretsiz.
    aperatif büfesinde bir kaç çeşit kek, börek, kısır, salata, meyve, çorba vs var. suşi bile var!
    içecek büfesinde su, çay, kahve çeşitleri, meyve suları,soda yoğurt vs var.
    alkollü içkilerin hepsi ücretsiz.
    gazete, dergi kısmı baya geniş ama ben kullanmadım.
    bir sürü tv açılmış ama kimse izlemiyor.
    internet vasat sayılır ama idare eder.

gözlemlerim bu kadar. herkese iyi uçuşlar...
  • esenboğa'daki lounge için küçük denebilir. vodafone red large ve diğer paketlerinizden varsa yılda 5 kere faydalanabiliyorsunuz. red xl varsa yılda 20 kere.
    veya bu paketlere sahip tanıdığınız varsa o da olur. şifreyi size mesaj atsın yeter.

alkollerinin kalitesi iyi. ballantine's vardı mesela. ama glenfarclas vay efendim chivas regal beklemeyin. onun dışında bilimum soğuklar.

kuru pasta ve şerbetli tatlılar var. kısır var su böreği var. cherry domates ve salatalık falan. çaylar pek iyi değil. keza kahve.

yurtdışı lounge lara göre vasat. başı kıçı 1 yemek kaşığı kısır. 2 parça börek. 2 de çay içip çıktığınız yer. ama havalimanı olunca lounge işte.
  • unutmadan şu da var.

(bkz: yemek için loungelarda takılmak)

(bkz: business class yolcunun portakal suyunu dışarıda tatmamış olması)

business class, vip lounge, cip, primeclass. yarakclass...

yıllardır bu loungeları gören biri olarak diyebileceğim, boş şeyler.

koyunlar sınıflandırılır. insanlar sınıflandırıldıklarını sanar ya da öyle hissetmek isterler.

revenue management yapan havayolu şirketleri "keriz" ararken 100 liralık bileti aşırı pahalı satın aldığınız ürün yüzünden aman siz malclass olmayın.

revenue management nedir diyenlere;

efendim havayolları uçakları boşken koltukları ucuza satarlar ama koltuk sayısı azaldıkça fiyat artar ve havayolu şirketinin "işine" gelir. tam da bu nokta economy class'ı biten havayolu şirketi business class adındaki "gereksiz" ve boş ürününü misli fiyatına satar. aynı uçakta ekstra 2 gıdım yemek için 10 misli para ödeyenler olmasa dünya nasıl dönerdi.
  • başkasının telefon numarası ve şifresiyle girişte sorun yaşanıyor mu, bir de orada rezil olmayalım diye beni meraklandıran lounge'dır. bilenler yeşillendirse keşke.
  • bu saatte yapacak daha iyi bir şeyim olmadığı için bu lounge'u yazmak istedim. daha önce atatürk hl iç hatlar ve adnan menderes hl primeclass loungelarını kullanmıştım. şu anda da atatürk hl dış hatlar primeclass lounge'undayım. bu loungeların hepsine vodafone red kampanyası sayesinde girdim ve gerçekten memnun kaldım. 2 ayda bir bile uçsanız bir vodafone red üyesi olarak finansal olarak da kara geçersiniz.

yukarıdaki 3 lounge arasında en iyisi ise kesinlikle ahl dış hatlar.

bu söyleyeceklerim bütün loungelar için geçerli

- yemekler ortalamanın üzerinde ve günün saatine göre düzenleniyor.

- öylesine alkol içmeyi seven birisi değilim. o sebeple hiç alkol çeşitlerini denemedim ama alkol görünürde var.

- meşrubat, çay, kahve miktarı güzel

- wi-fi var, bol miktarda priz mevcut ve günlük gazete/dergi var. bir yolcu daha ne ister değil mi?

edit: neredeyse oturacak yer olmayan lounge'da wi-fi'ın speedtest sonuçları ping:17 ms dl: 3.38 mbps ul: 1.38 mbps

- koltuklar daha rahat olabilir

- kilitli dolap sayısı arttırılmalı