şükela:  tümü | bugün
  • birincil, prioritye sahip.
  • bir maketi boyamaya baslamadan once atilan astar kata verilen ad
  • astar gibi bir anlami da olabilir (primary coating: astar boya ise).
  • primer malzeme...trafo merkezlerinde yüksek gerilim techizatına (kesici, ayırıcı, trafo vs) verilen isim...
  • (bkz: primus) (bkz: primary)
  • dna sentezinde baslangic kodonu olarak kullanilan 17-30 arasi diziden olusan rna parcaciklari.
  • ansyr tarafindan yapilan windows ce ve pocket pc platformu icin bir pdf gosterici.
  • shane carruth tarafindan yazilip yonetilen film. sundance film festivalinde buyuk juri ve alfred p. sloan odullerine layik goruldu. tagline'i, "sadece sahip olamayacagin seyleri istedigine gore, herhangi birseye sahip olabilisen ne isterdin?

http://primermovie.com/

(bkz: daha ne istiyorsun)
  • anlamak için baya dikkatli izleyip kafa yormak gereken ancak anlayınca bu kadar uğraşa değdi mi diye düşündüren bir film. açıkçası ben o kadar kafa yorma ihtiyacı da duymadım. bütçeye göre süper iş yapmışlar ancak o kadar olmuş.
  • bir yere kadar izlediğinizin ne olduğunu kestirememenize neden olan, bir yerden sonra bilimkurgu öğeleri ile ilginç bir yöne kayan, oyunculuklarını başarılı bulduğum, ancak sahneler arasındaki geçişlerin ani olması, diyalogların yetersiz kalması sebebiyle zor anlaşılabilen film. ya da benim zor anladığım , hatta hala daha anlamak konusunda emin olamadığım film.. yoksa cidden, güzel bir konu yakalanmış anlayabildiğim kadarıyla, evirilmiş, çevirilmiş, kurgu da iyi, oyunculuklar gerçekten iyi, uğraşılmış yani...

yetkililere sesleniyorum! para verin bu adama, tekrar çeksin, uzatsın sahneleri, olayı kavratacak daha fazla diyalog olsun, benim gibiler de anlasın, yazıktır..

(bkz: o neydi be)