şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5 mg. norethisteron acetat içeren, disfonksiyonel kanamalarda, primer veya uzun süreli sekonder amenorede, pmsde, dismenore, endometriosis ve menstruasyonun öne alınması veya ertelenmesinde kullanılan ilaç.
  karaciğer fonksiyonları bozuk olanlarda, sebebi saptanmamış uzun süreli kaşıntı şikayeti olanlarda, gebelikte, tromboemboli geçirmiş olanlarda kullanılmamalıdır. bulantı, kilo değişimi, akıntı, menstruasyonun süre ve şiddetinde değişiklik gibi yan etkileri vardır.
  menstruasyonun ileri atılması için beklenen menstruasyon gününden 3 gün önce alımına başlanır. 10-14 günü geçmemek şartıyla günde 3 defa 1 tablet alınır. ilacın bırakılmasını takiben 2-3 gün içinde kanama olur. tek başına kullanıldığında gebelikten koruyucu etkisi yoktur. beraberinde takvim, geri çekme vb. dışında hormonal olmayan bir yöntem** kullanılmalıdır.
 • menstruasyonun başladığı gün alınırsa bile etkili olduğu görülmüştür. bırakıldıktan 2-3 sonraki periyod korkunç bir regl sancısına sahne olmaktadır yalnız. jinekologların en çok tavsiye ettiği adet geciktirici budur. ama tabii, hepsi aynı bok bunların..
 • reglinin basladigi ilk gun alininca bir ise yaramadigi tespit edilmis ilac
 • reglinizi bu ilac sayesinde geciktirdiginiz her gun size misliyle katlanmis sanci olarak geri donecektir. her seferinde allah'im soz veriyorum bir daha yapmayacagim diye yeminler edersiniz.
 • eskiden primosiston diye muadili olan ilac. genclik yillarinda bolca alinan, ama neyse ki hic bir ureme vs problemi yasamadan coluk cocuga karismamiza engel olmayan ilac.
 • kullanmaya başladıktan sonra gelen regl döneminde tüm sıkıntı, sıcak basması, huzursuzluk, şişkinlik ve diğer duygusal psikolojik etkenleri yine de yaşadığınız ama istediğiniz kadar geciktirerek bir süre rahat, mis yaşamanızı sağlayan ilaç.
 • bodrumda ve sidede fellik fellik arayip sabahin korunde eczacilara utana sikila sordugum hayat kurtarici ilac. ne kadar hormonal seviyenin icine ediyor bilinmez ama tatilinizi rahat bir sekilde surdurmenize izin verir. fakat ilaci kullandiginim surece bana bicak gibi saplanan garip bi agri vermistir gunde iki kere olmak uzere. bir de regl donemini duzenledigi soylenir ne kadar dogru bilinmez.
 • alkolle kullanılmaması gereken, alkolun etkisini çifte katlayan regl geciktirici ilaç
 • öcüden kaçar gibi kaçılması gerekmemekle birlikte fazla da kullanmamanın hayırlı olacağına inandığım bir ilaç bu.
  sıcaklarda deniz ve tatil keyfinizi ped, tampon değiştirme, yanında taşıma, ikide bir "lan?lan?" diye tetikte ve tedirgin hissetme gibi külfetlerden kurtardığı bir gerçek.
  amma velakin...
  bomba gibi memelerin yanında bomba gibi bir de sinir sisteminiz oluyor. sıcaklar+geciktirilmiş regle biraz haksızlığa uğramışlık hissi vs. eklenirse pms benzeri felaketler zinciri yaşayabilirsiniz. yani tampon gerginliğinin yerini daha başkaları alıyor diyebiliriz. had safhada ilgi, şefkat ve sevgi ihtiyacında olacağınızı bilerek, yanınızda götüreceğiniz kişinin default angutlukları sizi yaz sıcağında direkt deli moduna sokacaktır, onu söyleyeyim.
  ayrıca alerjik reaktör gibi bi tipseniz plastik terlik, bikini ipi, zannetmiyorum ama belki de mısır koçanı gibi türlü nesne bi tarafınıza kaçacak, kaşınan bir deli olacaksınız.
  ve daha da ayrıcası, ilacı bıraktıktan sonraki regliniz zor çözülen yoğun bir kanama ve en az iki gün rahminize yapışacak keskin ağrılarla geçecek.
  bilmiyorum tampon eziyetinden kaçmaya değdi mi?
 • polikistik over sendromlu hastalara regl gördürtmek için de verilebilen ilaç.