şükela:  tümü | bugün
  • ben öyle aşırı bir etkilenmedim diyebilirim. 6gün kulandım. ilk bir iki gün gergin ve hayata mesafeli hissettim sonra dağıldı. karnımda hafif ağrı ve sızlamalar zaman zaman oldu geçti. ilacı bıraktıktan üç gün sonra regl oldum. regl miktarı her ayki kadar oldu. yalnız ilk gün ağrı kesici ile durdurabildiğim maksimum bir iki saat süren ağrı bu kez dayanma gücümü biraz zorlayacak şekilde bütün gün sürdü. yorucu bir migren ve mide bulantısı eklendi ancak o gün çok güneşte kaldım bu ayrı bir durum da olabilir.
    edit: kullanacaklara tavsiye olarak şunu ekleyebilirim muhakkak ki şişiyorsunuz. iki kilo filan ödem ekleniyor ilacı kullandığınız süre zarfında. ben tatilde bir düğüne de katılacaktım elbiseme zor girdim. dikkat.
  • 16 gün günde 2 adet olarak kullandığım haptır, kullandığım müddetçe herhangi bir olumsuz etkisini görmedim, bıraktıktan 1 gün sonra adet oldum. sanırım kişiden kişiye tepkimeler değişebiliyor. benim için hayat kurtarıcı vazifesi gördü ve herhangi bir olumsuz yan etkisini (kilo alma , ağrı , şişme vs vs ) de görmedim.
  • hayatımda 2 kere kullanmak zorunda kaldığım ilaç.düğünüme ve dolayısı ile balayına denk geldiği için bir kaç sene önce kullanmıştım. nasıl etki etmişti inanın hatırlamıyorum. amaaa ikincisini bu yaz aldığım için herşey çok berrak:
    1.son zamanlarda adetim düzensiz olduğu için ne zaman almam gerektiğini tam hesaplayamadım.(normalde adetin ilk gününden 2 gün önce almanız gerekiyor) lekelenme başladı, belki olur da bitince tatile giderim rahat rahat düşüncesi ile ilaç almadım. ama 3 gün geçti hala yok.. bir umut ilacı aldım..
    2.günde 2 kez dedi eczacı. benim biraz kritik olduğu için günde 3 kere, sadece son gün 2 kere aldım. ve etki etti!! ara ara çok az lekelenme devam etti ama kanamayı durdurdu. ben de rahat rahat denizime girdim.
    3.yan etkisi tabi ki şişlik. hem de aşırı şişlik. karın, popo, bacak, parmak her taraf şişiyor. kıyafetlerim zor oldu o derece. adet dönemi sivilce çıkaran biri olarak tabi ki biraz sivilce yaptı. normalden biraz fazla. ağrı ilk günler oldu ama sonra geçti. ara ara bacağa ve karına kramp giriyor ama çok da şey değil. iştah falan açmıyor, aşırı ödem olduğu için kilo aldım sanıyorsun hepsi bu.
    4. toplamda 7 gün kullandım , eczacım istediğin kadar kullanabilirsin dedi ama çoğu tabi ki zarardır.
    5. bıraktıktan 3 gün sonra adet oldum. evet biraz sancılı geçti ama tüm yıl tatili bekliyorsanız buna değer.
    6. alternatif olarak tampon kullanılabilir evet ama ben rahat edemem şahsen. kafan rahat, temiz temiz tatili yapmak varken gerek yok bence.
    sonuç olarak öcü değildir ama melek de değildir. bunu bilesiniz. by.
  • korka korka 6 gün kullandığım regl geciktirici bir ilaç. ilk 2-3 gün baya halsiz hissettim ve karnımda ağrı oluyordu sabahları. daha sonra o his azaldı ve hiçbir sıkıntısını görmedim fiziksel olarak. en büyük sıkıntısı ne derseniz bence ruh sağlığınızı cidden çok yıpratıyor. regl olmadan önce olan o depresif, ağlamaklı ruh hali bu ilacı kullandığınız süre zarfında sürekli devam ediyor. en ufak bi' şeye ağlayabilecek ruh halinde oluyorsunuz ki bu cidden beni çok yıprattı. yine de tatilinizin tadını çıkarmanızı sağlıyor. regliniz benim gibi ağrılı sancılıysa tatilde regl olmak her şeyi bozabilecek bir durum çünkü. normalde de ağrılı geçtiği daha ağrılı geçmesinden çok korkuyorum, 2 gün geçti bırakalı ve henüz olmadım. olduktan sonra editlerim, çünkü kullanmadan önce yine de gideceğiniz tatile göre bir düşünmeniz lazım buna değer mi diye.
    edit: sancım yine oldu ve gerçekten çok oldu ama tüm regl sancımın öncekilerden farklı olduğunu da belirtmek istiyorum. sancılarım daha çok kesik kesik kasılmalar gibi oldu ama kasılma olduğu an delirecek gibi oluyordum ve tabii ki canım dolorexime sarıldım. yoğunluk sistemi de öncekilerden farklı oldu ve ikinci gün en yoğun olmadı mesela. bence zor durumdaysanız içmeye değer bi ilaç o yüzden, atlatılamayacak gibi değil. tekrar belirtmemde fayda var ki, ruh haliniz çok kötü oluyor sadece.
  • kendisini reglimi geciktirmek, denizde rahat rahat şip şip yüzebilecek için kullandım. kullanım sırasında hiçbir yan etkisini de görmedim. ilacı kestikten 2 gün sonra adet oldum. normalde de ağrı yaşayan biri olmadığım için gelen ilk reglimde öyle aman aman bi ağrı yaşamadım fakat normalde 4 gün süren reglim tam 8 gün sürdü bir türlü bitmek bilmedi. üstelik bir sonraki ay adetim de 8 gün gecikerek geldi. gelmeyince neden gelmedi gelince neden bitmedi endişesi yaşattı durdu bana...hepsi bunun yüzünden.

bir arkadaş ekolü
  • ben böyle bir iştah açıklığı görmedim. mantının üstüne tatlı, tatlının üstüne simit. simiti yerken de acaba doyar mıyım kaygısı
    zaten daha hiçbir şey yemeden kocaman şişen göbeğin, yemekten sonra 6 aylık hamile moduna geçmesi
    inanılmaz şişlik yapıyor
  • yazıklar olsun sözlük ahalisine uyup kullanmayı bıraktığım güne.

gectiğimiz yaz tatilinde ilacı kullanmaya başladım. sonra sözlüğü okuyup korktum. erkenden bıraktım. 3 gün sonra sabah uyandım bir baktım ki regl olmuşum. yine de yazmadan önce bir ay daha beklemek istedim. 2.ay tekrar günüm kaymadan (geciktirdiğim tarihi baz alarak tabii ki) regl oldum. ne düzenim sarsıldı ne geçikme oldu ne de bir yerlerime bıçaklar girer gibi kıvrandım. olan regl ile gecen tatilimin son üç gününe oldu.

şunu da belirtmeden geçmeyelim; normalde sancısız bir regl düzenim yoktur. bir kaç sene önce ağlatmasını es geçerek yakın zamanlarda şükrediyorum hafif ağrılarla atlattığım için.