şükela:  tümü | bugün
 • cyricin bir çok adından biridir...
 • aynı zamanda cyricin tanrı olduktan sonra yaptıklarını (kelemvoru bulmak ilk amacıdır) anlatan bu kitap cyric'in city of the deadin yönetimini kaybetmesi ve doğal olarak da yerine başa geçen kelemvorun ölüm* ve ölüler* tanrısı olması ile sona erer...
 • aka: (bkz: hiddukel)
 • aka: (bkz: cyric)
 • avatar trilogy'den çok daha iyi yazılmış ve çevrilmiş, ama genel olarak bakınca da vasat kalmış bir fantastik kurgu kitabı.

  gywdion, rinda gibi baş karakterler oldukça sönük ve düz kalmışlar, iyi işlenememişler. sanki tanrıların arasına bir iki insan karakter konulma zorunluluğu için oradalarmış gibi ve okuyucuda hiçbir duygu oluşturmuyorlar. oysaki sevdiğimiz fantastik kurgularda baş karakterler için böyle mi hissediyorduk peeeh... bir de af ve perdix gibi hiç ama hiç gereksiz karakterler var, onlara diyecek bir şey yok zaten...

  kitap genel olarak cyric, midnight, oghma ve mask arasında geçenleri konu alıyor ve deli tanrı cyric'in cyrinishad'ı oluşturma ve kelemvor'un kayıp ruhunu arama çabası, diğerlerinin ise bunu engelleme çabası anlatılıyor.

  uzun aradan sonra ilk okuduğum fantastik roman oldu... avatar'daki gibi sayıp sövmedim, hatta bazı anlarından keyif bile aldım. klişe de olsa fantastik kurgu nanıma tatlı birkaç öğe barındırıyor neyse ki. ama genel olarak vasat işte... bu time of troubles kesimindeki ve akabindeki kitaplar konu ve malzeme bakımından çok zengin olsalar da hepsinin kaderi güzel işlenememeleri sanırım.
 • insanlari drizzt do urden'in ileride mielikki'nin yerini alip doga tanrisi olabilecegini düsünmeye sevk etmis kitaptir. en azindan konustugum insanlar öyle söyledi. ben insan degilim bilemem. salvatore'nin aksine tanrisal degerleri bolca barindiran kitaptir. yer yer siksa da akici bir anlatima sahip, okunmasi gereken bir kitaptir.

  evet kitaptir.
hesabın var mı? giriş yap