şükela:  tümü | bugün
  • yeni prince of persia oyunumuz. 2008 versiyonunun değil, önceki üçlemenin devamı niteliğinde olacakmış. konsola çıkış tarihi mayıs 2010'muş, pc için de o ara çıkar herhalde. hayırlı olsun.
  • http://prince-of-persia.us.ubi.com/ epilouge saçmalığından sonra tanıdık bildik bişeyler görmek ne güzel.
  • sitedeki tanıtım videosunda prince ortaya çıkınca ayağa kalkıp alkışladım. neydi lan öbür sümsük prince. 8 gb boku bokuna indirdim ona yanarım.
  • sand of time ve warrior within arasındaki 7 yılı anlatıcak olan oyunmuş.
    sands of time'daki çocuk yüzlü prensin, warrior within'deki karamsar,acımasız ve kararlı haline nasıl geldiğini göreceğiz böylelikle.
  • uzun zamandır kaliteli oyun oynamaya olan açlığımı giderebilecek bir oyun olmasını dilediğim; prince of persia'nın yeni oyunuymuş. haydi be ubisoft ha gayret. az atlayak zıplayak oradan oraya.
  • bugün aldığım en güzel haber. özellikle serinin en sevdiğim bölümü olan warrior within ile alakalı olması beni acaip mutlu etti. umarım müzikleri de bir o kadar güzel olur.
  • 2010 mayısında prince in filmiyle birlikte çıkacak prince serisinin yeni oyunu.

prince 4 deki o çizgiflimsi görüntüden kurtulmuş olması bizi mutlu etmiştir.

ubisoft'a sevgilerimi gönderiyor ve hatırlatıyorum:

assassin's creed ii yi pc için hala bekliyoruz.
  • beklentilerimi düşük tutmak istediğim oyundur. böylece kötü bir sürpriz ile karşılaşmam diye hazırlıyorum kendimi. ama gameplay videosu oldukça başarılı gözüküyor.

--- spoiler ---

videonun yarısına kadar oldukça warrior within'e benzeyen ve pek bir şey eklememişler dediğim oyunun ikinci yarısındaki efektleri ve yeni kum kullanımları oldukça ilgi çekeceğe benziyor.

senaryo açısından ise değişiklik yapıp kardeşimizin sarayına musallat olan kumları toparlıyoruz. kardeşimizin sarayına küomşu ülke saldırır. kardeşimiz de halkını ve krallığını korumak için kumları kullanmaya karar verir. ilk başta saldırıyı püskürtse de artık tüm krallık kum adam olmuştur. prince (artık adı var mı bilmiyorum, filmde dastan dediler o kadar. kardeşimizin adı var çünkü, malik galiba) yetişir ama geç kalmıştır.

--- spoiler ---
  • ubisoft tarafından yayınlanan videosunda oyunun tasarımı ve bilimum işleriyle uğraşan kişilerin yaptıkları yorumlara göre, prince of persia the sands of time tadına ve zamanına geri dönecek yeni prince of persia oyunu. tekrar o arapça zamanlara ve duvarlardan duvarlara koşan, sütunlara tırmanıp atlayışlar yapan prense kavuşacağız gibi.

http://www.youtube.com/watch?v=jlowguft1pk