şükela:  tümü | bugün soru sor
 • efsaneyi prince of persia warrior within'in bıraktığı yerden devralan yeni ubisoftoyunu. konusu ise şöle:

  --- spoiler ---
  dahaka'yı öldürüp sevgilisi kaileena ile babylon'a giden prens bir de ne görür? ülkesi yıkılmış, darma duman edilmiş, parça pinçik şaapılmıştır. dark prince denilen bir mahlukat (aslında bizim prensin öteki yüzü -ki ben warrior within sırasında biz sandwraith'i oynarken dahaka'ya yem ettiğimiz öteki prens olduğunu düşünüyorum şahsen-) krallığı ele geçirmiş ve prensi öcü gibi göstermiştir, tiz kellesi vurula demiştir. bunun üzerine fedakar sevgili kaileena kendisini feda edip kumlara (bkz: sands of time) dönüştürür ve prensimizi kurtarır. (prensin gerçek adı nedir bu arada acaba ya, bak merak ettim şimdi.) neyse işte, olaylar gelişir diyorum çünkü gerisini ben de bilmiyorum. herkeslerle beraber eşşek gibi bekleyip görecez.
  --- spoiler ---

  oyunda iki ayrı karakteri* * canlandırabiliyo olmamız, iki karakterin dövüş stillerinin, hareketlerinin ve silahlarının farklı olması ve dark prince'in kötü karizması da (ilk gördüm aha darth vader geri geldi dedim valla) akan salyaların miktarını arttıran, sabrımızı zorlayan başka etkenler.

  ayrıca merak edenler için söyliyim, sands of time'ı kullanarak zamanı manipule etme özelliği bu oyunda da -hatta daha da genişlemiş biçimde- mevcut.

  hatta ayrıca bkz: http://www.princeofpersiagame.com/ hani screenshot falan hesaabı (an itibariyle 2 tane de olsa görebiliyoruz). pek yakında teaser'i çıkar diye ummaktan başka da tesellimiz yok.

  ne diyelim, allah hepimize sabır versin arkadaşlar.

  oynadıktan sonra gelen edit - vakti zamanında epeyi bir atmışım gibi görünse de öyle değil arkadaşlar, adamlar yüz defa değiştirdi demoları kurguyu bilmemneyi, ben yazarken çok doğruydu yani. öpüyorum ubisoft'u.

  2. edit: başlık üzerime kalmış, pek gurur duydum zaten ilk entry'i girmek kısmet olmamıştı zamanında, şansa talihe bak yaw.
 • traileri nihayet ftp://ftp.ubi.com/…/pop3/videos/pop3_e3_trailer.zip adresinden indirilebilen, hemen akabinde ke$ke indirmeseydim, ke$ke seyredip de açlığımı depre$tirmeseydim dedirten devam oyunu...

  ...adamlar a$mı$ abi...
 • 2005 kasım ayında piyasaya sürülecekmiş, artık heyecanla bekliyoruz kendisini.
 • traileri ilk izlendiginde "sean bean mi seslendirmis lan prensi?" dedirtir. yine de emin olunamaz ancak kaileena'yi warrior within'de monica belucci'nin seslendirmis olmasi kafadaki soru isaretini yanik birakir.

  e3'te oyun yapimcilarindan biri ile (kim oldugunu hatirlamiyorum) yapilan röportajda özellikle one-shot-kill olayının üzerinde duruldu. prince, ani saldırıda bulunarak (fast paced surprise attack, höh) (örneğin duvarın üstünden bodozlama dalmak) bir rakibinin boynunu kırdığı anda momentumunu koruyarak diğer rakibinin üstüne sekip takla attırıp bir diğerinin de ünüğüne çakısını geçirmektedir. 1 saniye içinde üç tane adamı telef eder ve yoluna devam eder.

  oyun içinde dark prince'e dönüşmek için ateşin içine, light prince'e dönüşmek için suya girmemiz gerekecek, konusu gereği prensimizi gene abaza bırakacak oyun.
 • tıpkı warrior within de oldugu gibi cok saglam bir hikayeye sahip olan oyun...
 • oyunun resmi sitesinde yayınlanmış olan artistic directionını izleyip de kasıma kadar sabredebilecek olan insanlara saygı duyuyorum, elemanlar ciddi ciddi babylonu tasarlamışlar. ayrıca yine videodan anladığımız kadarıyla yeni oyunda takip edilmesi gereken tek bir yol olmayacakmış, oyuncular kendi yollarını seçmekte* özgür olacaklarmış.
 • "hayatimin erkegi geri dondu. hem de yeni maceralariyla..."
 • yeni serisinden ilk ikisini yalayıp yuttuktan sonra sabırsızlıkla beklediğim oyundur. özellikle at arabası bölümleri leziz gözüküyor. bu sefer hem prensimizi hem alter egosuna sahip karakteri oynayabiliyos, ne güzel. ikinci tipin tasarımı biraz şopar gibi, ama olsun. sonuçta referanslar** mükemmel.
 • prince of persia'nın işbu altıncı serisinin müziklerini de stuart chatwood besteledi.

  resmî olarak bir bestesi yayınlandı: http://media.ubi.com/…ia3/media/the_two_thrones.mp3

  sand of time'ın kapanışına bestelediği "time only knows" şarkısını çok sevmiştik. cindy gomez seslendirmişti. gelen yoğun sevgi üzerine olmalı ki, bu altıncı seriye de şarkı hazırlamış: "i still love you". bu kez vokalde maryem tollar var.

  * * *

  (bkz: prince of persia the sands of time/#4445978)
  (bkz: prince of persia warrior within/#6520750)
  (bkz: prince of persia trilogy soundtrack)

  * * *

  oyunun tanıtım videolarının mevcut olduğu adresi: http://ftp.ubi.com/emea/pop3/videos/
 • ubisoft un sitesinde 49,99 usd ye ön sipariş edilebilen oyun. çıkış tarihi olarak da kasım ayı görünüyor. demek ki bu oyuna 49,99 usd vermek gibi bir niyeti olmayan bizleri en azından bir 15 gün daha bekletecek olan oyundur. şafak 15 dedirten oyundur!

  edit: 3 haziran 2006 tarihi itibariyle alıp da yaklaşık 6 aydır kurup oynamadığım ve zamanında söylediğim fanatik militarist sözleri yememe sebep olmuş oyundur. şafak 15 derken teskere bırakmışım haberim yok.