şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avrupa'nın gelecek 100 yılı içerisinde kurulmasını planladığım monako, lüksemburg, lihtenştayn ayarında bir devlet.

  öncelikle tüm sınırları dış göçe kapatıyoruz taa ki ülkenin idari ve sosyal yapılanmasını güvence altına alan yasal düzenlemeler tamamlanıncaya kadar.

  her ilçesi bir sembolik dükalık ve özerk belediye şeklinde tanımlanan bir idari yapılanması olacak.

  sembolik, ülkenin bütünlüğünü sembolize eden bir prens ile ingiltere parlementosu gibi söz sahibi bir meclisimiz olacak. royalty sadece prensin çocuklarına devredilebilen bir unvan olup, veliaht ailesi dışında hiçbir torun ve evlilik yoluyla aileye girene unvan vermiyoruz, onlar da sade vatandaş oluyor.

  turizm dışında önemli bir teknoloji, arge merkezi haline geliyoruz. bu konuda elon musk ile milas'ta bir üs kurma görüşmelerimiz sürüyor.

  yazılıma, bilgisayar teknolojilerine ve bankacılık sektörüne yükleniyoruz.

  bunun yanında, bodrum bir holivud neden olmasın?

  aydın, denizli ve antalya'nın bazı ilçelerine de elçiler göndererek prensliğimize katılmaya davet edeceğiz. bu ilçeler şu entaride belirtilmiştir.

  13 ilçenin tamamına bir rol biçiyoruz, kimse ötekinden geri kalmıyor ya da rekabete dezavantajlı olarak başlamıyor.

  vatandaşlık olarak politikamız şu; 3 göbek muğlalı olmayanlara sadece oturum veriyoruz, dış göç ve vatandaşlık taleplerini sadece meslek, yetenek ve sabıka kaydına göre ihtiyaç durumunda gözönünde bulunduruyoruz. öyle ipini koparan sekülerin beyin göçü yapacağı bir yer değiliz. yüklü miktar yatırım yapanlarda bir esneme yapabiliriz.

  düşünsenize dünyada türkçe konuşulan bomba gibi bir ülke var ve siz bu sırada ab ülkelerine kaçmaya çalışıyorsunuz. afyonlusun ve komşun böyle bir ülke. çıldırırsın

  detaylar oldukça eklenecek
 • (bkz: sarkık bıyıklı arkadaşlardan izin aldın mı delikanlı)