• bi' keresinde bizim pedere yedirmistim bunu, dort bes taneyi agzina atmasiyla "ne yedirdin lan bana pezevenk" deyip damacanayı kafaya dikmesi bir olmuştu. babaya, dedeye filan yedirmeyin sakın.
  • pringles çeşitleri arasında açık ara en berbat tada sahip olan cips. 'ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi tarafından yerden yere vurulduysa kesinlikle efsane bir tadı vardır' diye düşünerek aldım fakat cidden berbat ötesi, ağız tadını bozduğu gibi çeşitli mide ağrılarına da sebebiyet veren ucube.

şu cipsi 'turist ömer uzay yolunda' filmindeki tuz canavarı'nın önüne koyun, ağzına aldığı anda ananıza avradınıza söver, her bir dilimini tek tek götünüze sokar. kutuyu derin bir çukura gömeyim ki çoluğun çocuğun eline geçmesin.
  • turk agiz tadinin temel taslari olan tuz ve sirkeyi ihtiva etmesine ragmen turkiyede bulunmayan enfes pringles turevi.
  • acayip lezzetli cips. insanın hakikaten durası gelmiyor yerken. yalnız diğer pringles modellerinde aşağı yukarı bir kutuya tekabül eden ağız kuruması, bunda çeyrek kutuda kendisini gösteriyor. ağız bildiğin kalahari oluyor amk.
  • hayatımda bir kez denediğim ve üçüncü taneden sonra gerisini çöpe attığım cipstir. zehir zıkkım gibi birşeydi öyle hatırlıyorum.
  • kesinlikle pringles'ın en iddialı cips türü. çünkü asla" ya bu da fena değilmiş aslında" diyen birine rastlayamazsınız. seveni deliler gibi sever. sevmeyeni ise nefret eder. arası yoktur. benim için ise damakta festivaller başlatan tuzun sirkeyle ahenkle dansıdır pringles salt and vineger.
  • birkaç tane yediğinizde sirkenin ekşiliği yüzünden "hmnomnommöeah bu ne be?" dedirtiyor ama kutusunun kapağını kapattıktan 2 dakika sonra tekrar canınızı çektiriyor. öyle deyşik bir cips.

marketlerde pek bulunmuyor, tekel bayilerine bakınız.
  • on numara cips. tadı ilginç evet, ama insan yedikçe hafif ekşi tat daha da bir güzel oluyor.

klasik, sade cipslerin aksine uzun vadede kolay kolay baymıyor insanı.

ek: istanbul'da; ortalama boyutun üzerindeki pek çok kuruyemişçide, benzin istasyonu marketlerinde ve migros'larda gördüm bolca.
  • tuzlu ve sirkeli cips alıp "bu tuzlu ve ekşi yeaa" diye söylenmek te bizim millete özgü birşey olsa gerek.
    gayet güzel cipstir.
  • bu cipsin yapımında emeği geçen herkesin ta amk. böyle boktan bir şey yemedim lan hayatımda.

birde sevenleri varmış ya la bunun. sizin damak tadınıza tüküreyim. sakın ha almayın direkt çöpe attım.
hesabın var mı? giriş yap