şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bizleri üzen gerçeklerden sadece biridir. bugün evde aburcubur tadında yenecek bir patates cipsine 5 tl'ye yakın para istemek insanı üzüyor sevgili dostlar. fakat gel gör ki, adamların bir fiyat standardı var ki, düşürebilene aşkolsun. yurtdışında da gittim gördüm, orada da pahalı. hani adam bize pahalı pahalı ittiriyor diyemiyorsun. hayır bir rakibi de yok ki rekabet etsin fiyat kırsın. adamlarda herhalde patatesi pringles şeklinde kesen makinenin patenti var. başka kimse kesemiyor patatesi o şekil. ve o tadı da veremiyor aynı zamanda. doya doya pringles yiyebildiğimiz günlere diyorum sevgili dostlar.
  • o kadar para verirsin velakin hakkini da alirsin. dolu dolu yersin oyle kirik falanda olmaz, harbi harbi dogru duzgun cips yersin.

ingiltere'de çok fazla satılmıyor zannedersem, hiç görmedim *. o sebepten fiyatı için bir şey diyemeceğim.
  • turkiye'de gecerli olan pahalilik.
  • 2li paketlerinin içinde düzgün bir tane bulamassın ama tek alırsan güzeldir her kuruşa değer.
  • bugün mega paket ruffles bile 2.5tl iken esamesi okunmayan hededir.
  • yağ içerisinde yüzmeyen tek patates cipsi olduğu için olsa gerektir. paketinin %75'i hava olmadığı için de olabilir. yine de pahalıdır tabi, az biraz daha ucuz olsa patates cipsinde tek tercih edilecek marka olup sürümden ortalığın amına koyabilir aslında.

-ve and olsun ki bir ekşi sözlük yazarı, milyon dolarlık şirketlerin pazarlama müdürlerine yeğdir. el-cips/174
  • icerdigi yuksek orandaki msg yuzunden olmasi, olabilir.
  • zamanında star gazetesi hediyesi olarak dağıtılması ve gazetenin ilk gün yok satması bu yuzdendir.
  • hergün 2 paket cips yiyen bir insan değilseniz, haftada 1 veya 15 günde 1 cips yiyorsanız diğer cipslere göre vereceğiniz fark en fazla 2,5-3 liradır. neticede kaliteli üretilmiş, ayarında yağ ve içerikle keyifle yiyeceğiniz bir cips için makul bir fiyat farkıdır.
  • türkiye ile alakası yoktur. keza avrupa'da da gelir düzeyine göre pahalıdır.