şükela:  tümü | bugün
 • prinkipo akademi dönüşümcü, yenilikçi zor bir dünyaya cevap veren, bireyleri, toplulukları, kurumlara değer ve farklılık katan eğitimleri ile kişisel gelişim ve eğitim alanında klasik ile modern’ı birleştiren yenilikçi bir eğitim şirketidir.

  bireylere, öğrencilere, eğitimcilere; felsefe’den sanata, müzik’ten iletişim ve dil kullanımına, masal terapi’lerden drama ve yaratıcılık atölyelerine uzanan alanda kişisel gelişimde önemli noktalarda eğitimler vermektedir.

  bunun yanı sıra; iletişim, yaratıcı, dönüşümcü, etik liderlik gibi günümüzün çok temel ve önemli organizasyonel alanlarında interaktif uygulamalı ve katılımcı eğitimler vermekte, karar verme süreçleri, birlikte üretme, zaman kullanımı, öykü anlatımı, drama ve yaratıcı yazmanın liderlikte ve günümüzde kullanımı üzerine kurumlara, şirketlere, sivil toplum kuruluşlarına eğitimler vermekte, danışmanlıklar yapmaktadır.

  prinkipo akademi’nin uzmanlık alanlarından bir diğeri de, yaşam koçluğu, şirket koçluğu, gelişim terapileri gibi konulardır.

  yaşamın, yaşamdaki büğün bilgi ve yeteneklerin birlikte ve stratejik öncelikler üzerinde doğru ve yerinde kullanımı bütün eğitimlerimizdeki hedeflerimiz, temel prensiplerimizdir.

  enformatif ağlarla yüklü günümüzde enformasyonların ötesine geçebilen, sahici bilgi ve becerilerin, gelişime imkan veren teknikleri kullanabilmesi, bu tekniklerle insanın toplumun ve kurumun dönüşümünü sağlayabilen, bu eğitimlerde özel olarak bu değer sürecinde bizlerle birlikte olan eğitmenlerle bir paydaşlık içinde üretilmekte, yarar ve değer katan eğitimler sunulmaktadır.

  farklı alanlarda uzmanlaşmış deneyimli iki eğitmen tarafından kurulan prinkipo akademi logosunu aydınlanmanın, bilgi paylaşımının, müşterek bilgi ve değer üretmenin önemine atıfta bulunarak ateş ve gökyüzünün birleşmesinden alan sembolü ile oluşturmuştur.

  ismimizdeki diğer atıf ise, akademi ortak değerleri üreten ve geliştiren süreçlere işaret etmektedir.

  nihayet, ismimizdeki prinkipo hem ada’ olması nedeniyle insanların umutların yeni bir dünya kurmalarına imkan veren ufuk çizgisine ve ütopyalara, özelikle büyükada olması nedeniyle size çok-kültürlülüğü, toleransı ve barışı simgelemektedir.

  etimolojik kökenleri ile prinkipo ise, yaşamın temel ilkesine, büyük ve anlamlı bir ana ilkeye işaret etmektedir. prens’den prensiplere dek geniiş bir alanın buradan türemesi boşuna değildir elbette.

  (bkz: iskender özturanlı)

  http://akademiprinkipo.com/