şükela:  tümü | bugün
  • fox'ta ve artık cnbc-e'de de yayınlanan sürükleyici dizi. esas oğlanımız haksız bir şekilde idam cezasına mahkum edilen kardeşini hapishaneden kurtarmak için banka soyar(mış gibi yapar) ve kendisi de onun bulunduğu hapishaneye girer. normalde kimsenin kaçılamayacağını düşündüğü bu hapishanenin mimarıdır bu yüzden de bütün planları bilmektedir. hapishanenin planlarını bütün vücuduna yaptırdığı dövmeye gizlemiştir. ardından ilk dört bölüm boyunca kendisi hapishanede plan yapmakta henüz.

kimileri tarafından 24'le karşılaştırılsa da 24'e göre çok daha yavaş ilerleyen ve heyecanı düşük olan bir dizi.

edit: birinci sezon 21. bölümünde son satırı yazdığıma beni pişman etmiş dizidir aynı zamanda.
  • izlemesi eglenceli, dusuk dozda cliffhanger manyagi dizi.
  • fox'ın aptal yayın politikası yüzünden çok alakasız bir yerinde yayınına uzun bir ara vermiş sevenlerini delirtmekte olan dizi. fox'ı protesto etmek için dizinin hayranları fox'a origami kuğular postalıyorlarmış.
  • hatalarina, anlamsiz yerlerine karsin her bolumuyle kalbimde sikintilar yaratan dizi. gecen aksamki bolumuyle umutsuzluk canlari calmaya basladi, ama michael scofield'a guveniyoruz, arkasindayiz.
  • cnbc-e'nin 2006 daki yeni bombası...
  • fox kanalinin basarisiz kararlari sebebiyle akibetinin arrested development a benzememesini diledigimiz, yeni bolumleriyle amerikada mart ayinda devam edecek olan bomba dizi.
  • uğruna, paradüktör bruckheimer'ın fox'la kavga edip bir daha kanalla çalışmamak konusunda tehditler savurduğu, wentworth miller sağolsun nefessiz izlenen dizi. evet, onlarca mantık hatası, onlarca klişeyle doldurulmuş ama yine de cliffhanger konusunda muadili sayılabilecek oz ya da 24'ten beş-altı gömlek yukarıda... gerçi ilk beş bölümü ardarda inceleyince cliffhanger falan hak getriyor ama.
  • bütün bölümleri bir solukta izlenen, yenen yutulan, bir kaç kere izleseniz bile sıkmayan dizidir.. oyuncuların harikalar yarattığı bir dizidir bence.. özellikle john abruzzi ve adını hatırlamadığım ama adına şimdilik 'sübyancı ibnetor' demek istediğim arkadaş süperler.. hastasıyım..

edit: bigboned saolsun, t-bag'di o sübyancı ibnetörün adı..*
  • 1. bolumden 13. bolumune kadar sacmaliklarla dolu olan, her bolum sonunda da sizi merakta birakmak yerine (bkz: lost) daha cok, "yok artik lebron james" tarzi bir gelisim izleyen fox dizisi. diziyi izlenebilir yapan ise bence scofield in ne yapip edip de o hapishaneden kacabileceginin merak edilmesidir. sonunda kacacakdir ama, nasil.. yani olur, bir gun bizede lazim olur.
    zaten yapilmisi icin; (bkz: the great escape)
  • bir dizi icin pek uygun bir konu degil gibi hapishaneden kacmak. hayir yani bir sezon surdu tamam. sezon sonu kacti kurtuldu guzel de, eger oyle 3 4 sezon boyunca o hapishaneden kacmaya kasicaksa sikerim boyle askin izdirabini. hayir ismi geregi oyle olmasi icab ediyor. yok birinci sezondan sonra disari kacti ve artik kacak hayati yasayip o konu edilecekse isme uymaz. ha kacip kacip yine yakalinip yine hapisten kacmaya calisacaksa... pek tutacak uzun surecek bir diziye benzemiyor kisaca.

edit: tamam aminakoyim manyak bir dizi icin hasta bir konuymus. izledim gordum muptelasi oldum tum bolumlerini indirdim.. oyle boyle degil yani. ha ama yine de hala bi kacamadilar uyuz etmedi degil. ikinci sezonu da olacakmis al iste dediklerime dondu yine, olme esegim olme ikinci sezon boyu da kacamiycaklar bunlar.