şükela:  tümü | bugün
 • michael scofield adlı kahramanımız,erkek kardeşinin bir komploya kurban gidip hapse düşmesinin ardından onu kurtarmak adına hapse girer.inşaat mühendisi olan bu arkadaş,hapishanenin planalrını bilmektedir,dizaynı da kendisi yapmıştır.bu planları da vücuduna dövme şeklinde kazıyarak kardeşini kurtarıp dışarı çıkmak için mükemmel bir plan hazırlamıştır.fakat unuttuğu bir şey vardır;

  hapse girmeden önce gusül abdesti almamıştır...
 • konusunu davarodan çalmış olabileceğini sandığım dizidir.
  sülo memo yu hapisten kaçırmak için ona çarşaflı börek götürür. kaçınca da bekiro nun gömdüğü paralarını bulmaya giderler.
  olaylar gelişir.
  aşağı yukarı aynı işte.
 • charles patoshik * karakterinin gerek hareketleri ve gerekse de fiziği bakımından had safhada tatlı hayat'taki irfan karakterine benzediğini düşünüyorum.
  (bkz: birbirine benzeyen ünlüler)
 • sanırım çok sığ bir izleyeciyim. hala diziyi öyle mantık hatası falan bulsam da severek izliyorum. yani 40 dakika keyifli geçiyor, süper yani bence neyse.. bir çift sözüm var ama, biri lincoln'e diğeri scofield'e;

  lincoln niye herkese şiddet uyguluyor yahu. ne kadar itici bir adam, şiddetle bir şeyi çözemezsin lincoln. bir gün biri seni dövecek o gun anlayacaksın.

  ve scofield, ismi bile karizma herifin ama sevgilisi ile konusurken bari karizmatik takınıp kısa cevaplar verme ya... sarah 5 cümle ediyor cevabı ''you dont''... bu ne be.. manitan lan o senin. ''aşkım neyin var, bi sütlaç yiyelim istersen'' falan der insan. pes dogrusu...
 • adamı gaza getiren dizidir.

  şöyle ki göstermelik bir soygunla evimin 100 metre ötesindeki buca cezaevine gireceğim. tabii ondan önce buca cezaevi'nin fox river gibi aşmış bi mimari yapısı olmadığından bi paket malboro'nun içine yarım a4 kağıda bir kroki çizip saklayacağım. yine hapishaneye girmeden başgardiyan, nöbetçi askerler ve bilimum hapishanedeki kral abilerin yakınlarıyla kanka olacağım. daha sonra hapishaneye girmeden racon çalışması yapmak gerek.

  nihayet hapishaneye girdiğimde koğuşu organize edip bir çukur kazacağız, çukur tam 100 metre öteden bizim eve çıkacak. evde ben ve kaçak kankalarım için bir sürü elbise hazır olacak. lakin evim üçüncü katta, tünel apartmana olmalı. öyle bir saatte geleceğim ki, haftada bir gelen apartman silici, 3 daire öğrenci, 1 daire aile ve 1 daire yaşlı amcalar olmayacak. onların olmadığı saatleri tabii daha önceden izleyeceğim.

  kaçaklar arasında bir tecavüzcü, bir köy ağası, bir namusu için hapse girmiş gürbüz türk delikanlısı, bir de entel olacak.

  sonra bütün türkiye süper beşli olan bizleri arayacak. helikopter girecek. annem oğlum televizyona çıkmış diyecek...

  nah olur bunlar! ne biçim memleket lan? hayal bile kurdurtmuyor. kesin hapishaneye girince af çıkar, potansiyel kaçak arkadaşlar "kardeş biz burda iyiydik, yatıcak yer var. kalorifer var." der. hadi adamları ayaza çıkmaya ikna ettim, helikopter falan da gelmez peşimizden. televizyona da çıkamayız. hapishanenin doktoru da kesin ortayaşlı uyuz bi adamdır. ah ulan ah.

  edit: durun bitmedi, ikinci sezon için de senaryom var.

  hapishaneden kaçtıktan sonra almanya'ya gurbetçi olarak giderim orada dazlaklarla mücadeleye başlarım. bu sırada mapustayken ters hareket yaptığım mahmut abi de intikam almak için peşime düşer. olaylar gelişir.
 • --- spoiler ---

  bu dizide lincoln diye bir herif var, 70 küsür bölümdür bu ölmesin diye tepiştiler. arada dünya kadar adam öldü, ne abd başkanı kaldı ne senatörü. hala gerilimi, "acaba lincoln ölecek mi?" "başkan düğmeye bastı lincoln yolda" şeklinde veriyorlar. öl lan artık. var mı öyle kafada namlu, 10 sezon leyla gibi dolaşmak. hayır sinirlendiğinde öyle bir kızarıyor ki, patlayarak eceliyle ölecek, ondan korkuyorum.

  --- spoiler ---
 • yillaaaar yillar once izledim bu diziyi. bu dizi uzerine belki en az 20 dizi izledim ve bitirdim ki buna imdb'de ilk 10'a girmis diziler de dahil. ama bu zamana kadar prison break'ten baska hic bir dizi bana diziye basladigimda 10 bolum ustuste izletmemistir.

  tanim: oyle bir dizi iste.
 • --- spoiler ---

  havaalanındaki adam: bu yüzden cezaevine girebilirsin.
  michael scofield: hangisine?

  --- spoiler ---

  (bkz: karizmatik cevaplar)
 • --- spoiler ---

  sezon 5'te cehennemden cennete kaçar michael scofield.

  --- spoiler ---
 • ağlamıyorum, gözüme origami turna kuşu kaçtı.