şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yıl olmuştur kitabı okurken adını aratıp hakkında birşey bulamadığım. okuduktan sonra paylaşırım görüş veya notlarımı demiştim, kesin uzun yazmayı düşünmüşümdür zaman bolluğunda yaparım demiş bırakmışımdır o zaman bolluğu da başka kitapları okumayla dolduruldukça kısır döngü malum..ukteniz dolduruldu diye bilgilendirme alınca farkettim, ilk fırsatta yazacağım itinayla..

*herkesin bu ve benzeri kitapları okuması gerektiğine inanıyorum, he ne kadar kitap coğrafyanın insan topluluklarının siyasi politikalarını şekillendirmedeki durumlarını biraz da mecburi özet denilebilecek kısalıkta konu alsa da özelinde insanoğlu için bireysel açıdan da hem kültürel, hem düşünsel, hem psikoloik her anlamda coğrafya kaderdir ve antitezlerinin savunma algılarının dahi altını başka bir görüşle besleyebilecek enfes çok akıcı bir kitaptı kendileri
  • günümüz dünyasını ve ülke politikalarını anlamak isteyenlerin mutlaka okuması gereken zihin açıcı bir kitap.
  • ülkeler üzerine belli bir dengeyle ağırlık vermesinden, son derece tarafsız olmasından - yazarın bir tarafı varsa da daha çok büyük güçlerle ilgilenmesi söz konusu olabilir- güncel bir kitap olmasından hoşlandığım tim marshall kitabı.