şükela:  tümü | bugün
  • şüphesiz seçilmiş kişilerdir.
  • yatağımın yanında üç adet priz (harici değil, direkt duvara gömülü, tesisat döşenirken yapılmış) olması ile kombo yaptığım kişi.

birinde telefon şarjı.
    diğerinde sinekkovar takılı.

ötekine parmağımı sokuyorum bazen.
  • kişi askerdeyse yastığının altında şarj olan üç beş telefon mevcut olur sürekli . avantajı, prizi kullanabilme önceliği ve dinlenirken şarj kaygısı olmadan telefonununu kullanmaktır.
  • konforu hissetmiş kişidir. hatta yatağın yanında 2- 3 priz vardır muhakkak.
  • şüphesiz prizleri yatağın yanına koymayışımızda düşünenler için bir hikmet vardır. (mala 3/15)
  • şimdi bu insana şanslı denmiş. şanslı falan değildir. üşenmemiş yapmıştır işte. üç yıl önce odamı buna göre tekrar yerleştirdim. o günden beri hayatım çok daha güzel. bir de prize üçlüyü bağlayınca ohh.
  • dünyanın en şanslı insanları listesinde ikinciliğe oturan insan. çünkü birinci sırada odanın ışığını yataktan kalkmadan kapatabilenler var. her iki duyguyu da ayrı ayrı yaşayıp hayattan doyasıya zevk almış bir insan olarak ikisi birlikte olursa ne yaparım bilmiyorum. mutluluktan ölürüm falan herhalde.
  • yataginin altina da rontgen filmi yerlestirse uzun vadede mr parasindan yirtacak kisidir. (bkz: manyetik rezonans)
  • hiç de şanslı biri değildir. hatta cenabetin önde gidenidir.

üniversite birdeyim. yeni ev tutmuşuz ilk gecemiz. uyku vakti geldi çektim yatağı prizin kenarına uykuya daldım. zaten o yorgunlukla nasıl uyuduğumu bile bilmiyorum yatak nasıl rahat geldi sanırsın kuş tüyünden. bi kaç saat geçti geçmedi kıçımla belim arasında bi.yerde çekici bir acı. bildiğin beni kendine çekiyor. parlamalar cazırtı cuzurtular eşliğinde yataktan düştüm. ama nasıl bildiğin yıldırımlar çakıyor odada. ev arkadaşım çıktı geldi kapıyı açar açmaz ilk cümlesi ''ayin mi yapıyon nabıyon amk'' oldu. lan dedim kaldır beni burdan elektrik çarptı. prizin etrafı kapkara olmuş plastiği erimiş benim bel mosmor. bi daha da yatağı prize yanaştıranı ziksinler o gün bu gündür. bok yoluna gidiyorduk bildiğin uykuda.
  • yatağı prizin yanına koymak zorunda kalmışsa ve biraz aklı varsa, benim gibi araya başka nesne (misal yastık) koyup duvardan geride yatan kişidir