48 entry daha
  • hücuma kalkan ortasaha oyuncuların boş alanlara koşu yapması yada duran toplarda orta açtığımız oyuncuları yönlendirme gibi özelliklerle, sanıyorum bizi bol gollü maçlar bekliyor.
  • son 2 oyundan beri sürünmesine ve taklit ettiği fifa ile rekabet edebilecek gücü kalmadığı halde bile hala bu oyunu bekleyenlerin olması gerçekten komik.

insanlar değişime ne kadar kapalı, değişimden ve yeni bir oyunu öğrenmekten nasıl bu kadar korkabiliyorlar hayret...

pes'miş... pes mi kaldı lan?
  • yakinda evimizden pes oyunlari toplatip, yerine fifa koyacaklarini dusundugum oyun. arkadas bir oyun insanlari bu kadar gerebilir mi. her 5 entryden sonra mutlaka bir fifafanboy cikip 'eline verdi, hala oynuyomusunuz, pes ne lan' gibi feci yararli entryler sıçıp gidiyor. sanane yapraam, millet hangi oyunu oynayacagini sana mi soracak? istersem dev ekranda dama oynarim nedir yani, bu olay baska oyun oynayanlari hangi nedenle gerebilir ki? de ki su yuzden begen(m)iyorum anlarim ama milyonlarin oynadigi oyuna online flash oyun muamelesi yaparsan olmaz. herkes salak bi sen akillisin tabi.
  • kim kimin neyini tutmuş bilmiyorum ama, elinizi vicdanınıza koyup şuna cevap vermenizi istiyorum: fifa, yeni nesilde herhangi bir oyunuyla "oynanış" olarak pes 5 seviyesine çıkabildi mi? tamam animasyonlar harika, lisanslar - sunum vs. süper, özgürlük falan iyi güzel.. ama tekrar soruyorum; pes 5'teki gibi futbolcuyu kontrol ettiğinizi, her takımın farklı olduğunu hissettiniz mi? sizi bile şaşırtacak golleri atabildiniz mi?

tamam fifa'nın hakkı fifa'ya. ben de son 4 yıldır fifa oynuyorum. ama olmuyor arkadaş, yapamıyorlar. ya da yapmıyorlar, bilmiyorum. hala saha üzerinde kayıyor adamlar, istatistikler hakkıyla yansımıyor oyuna, defans oyuncuları insan üstü tepki süresine sahipler ve defans zaten arcade'in kralı (12'de düzelttik diyorlar ama şimdiye kadar düzelttik dedikleri neler gördük), hücum eğlenceli ama ver - kaçtan ibaret falan filan...

bu yüzden diyorum ki, bu işi yapacak bi firma varsa, o da daha önce yapmış olan konami. ha yapabilirler mi yapamazlar mı bilmiyorum. ama umut, umuttur. o yüzden her sene bu oyunun çıkışını bekliyoruz, o yüzden her sene "demo gelsin de bakalım napmışlar" diyoruz. o yüzden her sene videoları izliyoruz, analizler yapıyoruz...

pes 2012; bizi bir kez daha umutlandıran, konami'nin son futbol oyunu. "bu nesilde zor artık" diyen ben bile bekliyorum, pes 5'in yarısı olsun gayet de razıyım.
506 entry daha
hesabın var mı? giriş yap