şükela:  tümü | bugün
542 entry daha
  • 2018'e 2 ay kalmışken hala zevkle oynanabilen bir oyun.

müthiş grafikleri mi var, hayır.
    gerçekçiliği dudak mı uçuklatıyor, alakası yok.
    oyun içi hata yok mu, gırla var.

lakin hepsinden öte oynanabilirlik denen bir hadise var. istediğini, aklından geçeni oyunu yansıtabilme özelliği. pes 13'ün yaptığı tam olarak bu. durum bu iken sıkılmadan bir 5 yılda daha ara pası ile aguero kaçırıp gol atabilirim.
  • oyunda 2040 yılına gelmeme rağmen "ulan bi maç daha yapayım da öyle yatarım" dedirten oyundur.

bir de oyuncuların emekli olduktan sonra genç oyuncu olarak geri dönmesi muazzam bir hadise. cristiano ronaldo'yu 18 yaşında alıp tekrar dünya yıldızı yapabiliyorsun. şu anda 3. ronaldo'yu yetiştiriyorum*
  • zamanında şampiyon olup telefon kazandığım oyundur
  • kusura bakmayın dünyanın en saçma oyunu budur. defans yapmak o kadar zorki üstüne birde karşıda ronaldo , bale , agüero tipinde oyuncular varsa 1 oyun sabredmiyorsunuz. ps salonuna gidip bana pes13 açtıran adama tepkim sadece o masadan kalkmak olabilir.
  • pes16 ve pes17deki pas oyununu burada oynayamıyorum. bu oyunda her ara pası geçiyor hızlı adamlara sahip takımlar genelde başarılı oluyor. özellikle real madrid ve city bu oyunda çok sağlam yapılmıştı. maç boyunca yüzde 75 üzeri topla oynayan bir kere bir top şişirmeyen max 5-6 tane şut çeken biri olarak zamanında bu oyunu nasıl oynadığıma şaşıyorum.
  • defalarca kes oynadım ama isteyerek değil etrafımda fifa oynayan olmadığı için. tabi hiç kimseye alt olmadım oyunda çünkü basit bir oyun. sadece agueroya ara pası gol yaparak bile iyi bir oyuncu olabilirsiniz.
    (bkz: fifa oynayanların pesi iyi oynaması)
  • keyif olarak pes 2009 un yanına yaklaşamayacak oyun.
    fakat artık adamlar 2019 u bitirmek üzereler.yoksa tetris'te güzel oyun, süper mario'da.
  • eski laptobumda gt540m ekran kartıyla doyasıya oynamış olduğum oyun. bu kart daha sonraki oyunları pek kaldıramadı. özellikle pes 16 ve 17de yaşattığı performans ve grafik düşüklüğünden dolayı 13 oynuyordum.
  • halen daha bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebebi birçok ps cafe'de 2013 sonrası çıkan konsolların olmamasıdır.

futbol oyunu oynuyorum derken taktik namına psg'yi seçip t. silva ile ibo'ya l1+üçgen kombosu ile top aktarmaktan başka bir bok bilmeyen embesillerin önüne ne koysan onu oynar zaten. adamlar da pes 2013 koyuyor bu salaklar da parasıyla rezil oluyor.

böylelerine denilecek tek laf: "he tamam evladım he he, tamam pes 2013'ten sonra oyun falan gelmedi he yavrum, he şapşalım, he...."
19 entry daha