şükela:  tümü | bugün
  • windows sürümü linux üzerinde çok güzel çalışan oyun. öyle ubuntu falan değil, pardus'ta bile aslanlar kaplanlar gibi çalışıyor afacan.
  • bilenler bilir, pesdb.net diye bir site var. pes 2011'den itibaren tüm oyunlardaki kadro ve oyuncuları, güçleriyle birlikte barındıran güzel bir site.

arada bu sayfada dolaşırım, "kim neydi ne olmuş" diye. yine bir gün pes 2013'e denk geldiğimde, psv takımında takıldım kaldım. bir de ne göreyim:

lens overall rating 73
    hutchinson overall rating 72

ulan dedim adamlar bizim ligi sürklase ediyor, verdikleri güce bak. *
  • 2018'e 2 ay kalmışken hala zevkle oynanabilen bir oyun.

müthiş grafikleri mi var, hayır.
    gerçekçiliği dudak mı uçuklatıyor, alakası yok.
    oyun içi hata yok mu, gırla var.

lakin hepsinden öte oynanabilirlik denen bir hadise var. istediğini, aklından geçeni oyunu yansıtabilme özelliği. pes 13'ün yaptığı tam olarak bu. durum bu iken sıkılmadan bir 5 yılda daha ara pası ile aguero kaçırıp gol atabilirim.
  • oyunda 2040 yılına gelmeme rağmen "ulan bi maç daha yapayım da öyle yatarım" dedirten oyundur.

bir de oyuncuların emekli olduktan sonra genç oyuncu olarak geri dönmesi muazzam bir hadise. cristiano ronaldo'yu 18 yaşında alıp tekrar dünya yıldızı yapabiliyorsun. şu anda 3. ronaldo'yu yetiştiriyorum*
  • zamanında şampiyon olup telefon kazandığım oyundur
  • kusura bakmayın dünyanın en saçma oyunu budur. defans yapmak o kadar zorki üstüne birde karşıda ronaldo , bale , agüero tipinde oyuncular varsa 1 oyun sabredmiyorsunuz. ps salonuna gidip bana pes13 açtıran adama tepkim sadece o masadan kalkmak olabilir.
  • pes16 ve pes17deki pas oyununu burada oynayamıyorum. bu oyunda her ara pası geçiyor hızlı adamlara sahip takımlar genelde başarılı oluyor. özellikle real madrid ve city bu oyunda çok sağlam yapılmıştı. maç boyunca yüzde 75 üzeri topla oynayan bir kere bir top şişirmeyen max 5-6 tane şut çeken biri olarak zamanında bu oyunu nasıl oynadığıma şaşıyorum.
  • defalarca kes oynadım ama isteyerek değil etrafımda fifa oynayan olmadığı için. tabi hiç kimseye alt olmadım oyunda çünkü basit bir oyun. sadece agueroya ara pası gol yaparak bile iyi bir oyuncu olabilirsiniz.
    (bkz: fifa oynayanların pesi iyi oynaması)
  • keyif olarak pes 2009 un yanına yaklaşamayacak oyun.
    fakat artık adamlar 2019 u bitirmek üzereler.yoksa tetris'te güzel oyun, süper mario'da.