şükela:  tümü | bugün
 • kronotropdan tanidigimiz çağatay gülabioğlu yeni girisimi. kronotrop'u num num'a devrettikten sonra bu girisimi kurdu. guzel kahveleri var ve bu isi ayni kronotrop'daki gibi titiz bir sekilde yapiyor. henuz sitesi yapim asamasinda:

  http://probadorcolectiva.com/

  fakat facebook ve instragram sayfasindan yenilikleri takip edebilirsiniz:

  https://www.facebook.com/…lectiva-1542007536064473/
  https://www.instagram.com/probadorcolectiva/
 • son yıllarda saçma sapan kahvecilerle doldu taştı istanbul'umuz ve güzel ülkemiz. ekipman adlarını bile doğru dürüst bilemeyen baristaların kahvelerini fotoğraflamak için festivallere akın edenler de çabası... probador colectiva işte doğru zamanda devreye giren bir oluşum. kahve kavurma ve danışmanlıkla beraber kahve eğitimi de veren, müşterek bir merkez (bkz: hub) burası.

  dört başlıklı hikâyesini alıntılayalım:

  biraz estetik
  kahve tamamen müşterek, kümülatif bir kültürdür. varoluşunun, tercihlerinin, ilgilerinin, çevresinin ve tadın bilincindeki modern zihinleri besler.

  nerd’leri hafife almayın
  bir tutam inek (bkz: geek) olmaktan zarar gelmez. bizim yeni mottomuz 'zeki yeni seksidir.' ortalama bir bilim, tabağımızdakini daha objektif bir şekilde değerlendirmemize yardımcı olur. tutarlılık yaratır ve iletişim için karşılıklı, ölçülü bir dil oluşturur.

  seçici olun
  dürüst, çok yönlü ve saygın bir ürün elde etmek için olası en iyi içeriği seçmek gerekir.

  mazlumlar
  evet, hepimiz yinelenen, sıkıcı, sevimsiz ve kreatif olmayan şeyler yaparız ama bu adımların son dokunuşunda tüm süreci tamamlarız. bu nedenle yukarıdaki hassasiyet, bizim için de geçerli.

  *hamiş: 15 mayıs 2016’da türkiye aeropress şampiyonası'nı düzenliyorlar. facebook sayfasından takipte kalın:
  https://www.facebook.com/…1542007536064473/?fref=ts
 • sırf ambalajları için dahi tercih edilesi firma.
  kahvelerin yanında yolladıkları tadım kartları ile kahve kültürünü son kullanıcıya aşılamayı hedefledikleri anlaşılıyor.
  ambalaj üstündeki etiketin arkasında da güzel kahve demlemeye dair temel kuralları içeren bir görsel var, gayet bilgilendirici.
  en güzeli de kahvenin degassing tarihini belirtmeleri.
  abonelik de başlattılar, fiyatlar da gayet mâkul.

  kahve için çok iyi şeyler yapan firma, heyecanla takipteyim.

  elinize sağlık babalar!
 • abonelik sistemi ile kargo fiyatının sıfırlayan ve günümüz için kahveye verilen parayla alınan fayda arasında diğer roastrylere meydan okuyan şirket. 2016'nın ilk aylarında kahvelerini başarısız bulurken artık çekirdeklerin benden ne istediğini bilerek başarılı demlemeler yapıyorum.
  kullanıcıya karşı takındıkları ukala ve bir o kadar sevimli olan üslup kimin eseri merak ediyorum.
  yeni abonelik ve olağan dışı siparişlerde görüşmek üzere.
 • "bir boku da beğen"meye geldim.

  comandante c40 nitro blade el değirmenini ithal ettiklerini biliyorduk, ben de nasıl bir fiyat verecekler diye hafif müstehzi bir tavır içerisinde bekliyordum. bugün 944 liraya satışa çıkararak beni hem şaşırttılar, hem utandırdılar, hem de sevindirdiler. parasızlıktan alamayacak olsam da, avrupa fiyatının neredeyse aynısına türkiye'den bu değirmeni alabilmek çok iyi hizmet. çağatay'a tebrikler.

  ps. param olsa "aman bitmesin" diye önce satın alıp sonra yazardım bu entry'yi, o derece.*
 • buradan ekipman ve kahve aldım.gayet güzel kahveleri var.efsane olan comandante nitro blade el değirmeninı de burdan aldım.satış öncesi ve sonrası cagatay bey gayet ilgiliydi.bir de espro travel press diye bir hede var ki her eve lazım efendim.evde kahveni demliyorsun bunun için çıkıyorsun.sıcak tutar dökülmez.french presse benzer ama ondan farklıdır.çift filtre var içinde tortu bırakmıyor yani.probador güzel bir oluşum böyle devam etmeleri dileğiyle.
 • yikanmis orneklem seti 3'u alarak hem pek cok farkli ve merak ettigim cekirdegi deneme imkani buldugum hem de kargoyu ucretsiz hale getirdigim kavurucu.
  kahvelerden henuz yalnizca kırema mikrolot, burundi'yi deneme firsatim oldu, tadim notlarindaki feslegen-biberiye hissine ek olarak kesinlikle siyah cayi da eklerdim ben olsam.

  muhurleme makinelerindeki problem yuzunden paketlerin biri acik ve cekirdekler kargo paketi icine sacilmis halde havadar havadar geldi. "hata bizim, iyi gunler" dediler neredeyse yalnizca. bu kibir biraz uzmedi diyemem ilk kez siparis vermistim sonucta. bu nokta tam bir hayal kirikligi oldu.

  yine de cok cesitli kahve cekirdeklerine sahip oluslari, paketlerinin guzelligi, orneklemler ve aboneliklerle fiyatlarin makul olusu sebepleriyle tercih edilir.
 • düzenli olarak aldığım farklı kahve çekirdeklerinden çok memnun kaldığım kahveci. yanlış bilmiyorsam türkiye'deki 3. nesil kahvecilerin öncülerinden olan ve ilk olarak kronotrop ile bu yolu açan çağatay sahibi. kronotrop bozmaya başladığında çağatay'ın orayı sattığını ve probador'u açtığını duyduktan sonra buraya yöneldim. ve hemen tüm kahvelerine hastayım. iyi ki var.
 • sözlükteki iyi yorumları okuduktan sonra denemeye karar verip sipariş verdiğim firma.

  ne yazık ki sipariş sonrasında kendilerine hiç bir türlü ulaşamadığım oluşum. internet sayfalarındaki ofis numarasını yanıtlayan olmuyor. üzerine mail attım ancak ona da henüz bir dönüş alamadım.

  sonuç olarak pazartesi vediğim, salı günü kargolandıklarını belirttikleri siparişim cuma günü olmasına rağmen elime ulaşmadı. ve karşı tarafta hiç bir muhattap bulamıyorum.
 • malzeme kalitesi ve işçilik dışında piyasada kendilerini konumladıkları yer olarak da özel bir marka. diğerlerinden farklı olarak bizzat gidip kahve içebileceğiniz kafeleri yok ve çekirdek öğütmüyorlar. öğütme hizmetini vermemelerinin sebebi, öğütülen kahvenin 15dk içinde tadını kaybetmeye başlaması olsa gerek. araştırdığım kadarıyla iyi kahvenin peşinde olan insanlarımızın ortak beğenisi haline gelmiş diyebilirim.