460 entry daha
  • kod yazarken verdiğim uzun soluklu arada durduk yere dünya savaşlarıyla ilgili şeyleri aramama ve bana birinci ve ikinci dünya savaşı tarihiyle alakalı tarih kitapları sipariş etmeme sebep olan zıkkım.

edit: bu allah'ın belası entryi de uzun soluklu arada yazıyorum şimdi kısmetse çalışmaya devam edeceğim
  • insanın ömründen ömür götüren lanet, pis, tü kaka bir sendrom. hiç bir şeye tam olarak odaklanamama ve başlanılamayan veya başlayıp yarım bırakılan tüm hayallerin, işlerin ve aktivitelerin yığılmasıyla insana hayatı zehir eden bir durum. erteleme hastalığına bir çozüm yolu olarak benim denediğim ve memnun kaldığım bir teknik var. (bkz: pomodoro tekniği). erteleme hastlağına çözüm olarak geliştirilen bu teknik tüm işlerinizi kısa etütlerle çalışıp dikkatinizi daha odaklı tutmak ve ilk adımı atma için insanı zorlamayacak şekilde oluşturulmuş. 25 dakika çalış 5 dakika mola verince bir pomodor etütü tamamlamış oluyorsunuz. 4.etüt bittiğinde 20 dakikalık geniş bir mola verince ilk part tamamlanıyor. ama çalışırken kesinlikle mola vermek başka şeylerle uğraşmak yok. bu sendromdan muzdarip olanlar için denemelerinde fayda var diye düşünüyor, tavsiye ediyorum.
309 entry daha
hesabın var mı? giriş yap