• beni bu başlığa sürekleyen eylemin ta kendisidir. allah rızası için ertelememe hapı filan yok mu ne olur, ne olur, ne olur...
  • (bkz: sosyal medya)
  • tanım:takılı kaldığım, depresyon belirtileri göstersem de ruh hali açısından daha olumlu ve motive hissetmeme rağmen birkaç aydır içerisinden çıkma süremin 2 saati aşmadığı süreçtir
  • konusunu kendin seçtiğin teze hevesle başlayıp bırak yazmayı makale okuyamamak onun yerine gidip 6 sezonluk diziye başlamanın bilimsel adıdır benim için.

o kadar saçma bir vb hale gelir ki ne uyuyabilir ne uyanabilirsin, kafanın içinde şöyle yazayım, şunu ekleyeyim vs. deyip oturup bu nu yazarsın. bazı durumlarda özellikle mide rahatsızlığinız varsa tetikler hatta arttırır.

cidden tahammül sınırını aştı benim için, işe yarar yöntemler için önerilere açığım.
  • hakikaten muzdarip olduğum şey. kaygıyı ertelemesem kaygıyla yüzleşmezsem de gelişemeyeceğim.
  • öenerilen ve bence mantıklı çözüm ertelediğiniz işe 5 dk lık süre verip başlamak. sarmazsanız bırakırsınız ama genelde sarılıyor. mesele başlamak oluyor genelde zaten.
  • spongebob'un bu isimde bir bölümü vardir. bu konunun psikolojisini mükemmel bir sekilde aciklar. hatirlayanlar bilir, ödevin ilk sayfasina koydugu ilk harfi mükemmel bir bicimde süslemesi ve devamini asla getirememesi, sürekli farkli bahaneler bulup isine devam etmemesi durumu cok iyi aciklar.

merak ettigim, böyle bir bölümden, bir cocuk ne anlayabilir? resmen +18 bir cizgi film.
  • aşmak için ceo'lardan önerilere bakarsak:
    -oyalandığınızı ve o işlere başlamaktan kaçındığınızı kabul edin.
    -yapmanız gerekenlerin listesini yapın
    -yapmamanız gerekenlerin (instagram, youtube vs.) ve o gün yapmayacaklarınızın (sonra yapılacaklar) listesini yapın.
    -2 dakikada bitireceğiniz işlerden başlayın, bir şeyleri bitirdiğinizi hissetmek diğerlerine başlamak için sizi motive edecek. (2 dakikadan kısa sürüyorsa, şimdi yap!)
    -yapmaktan en çok çekindiğiniz şey için kendinizle anlaşma yapın, "5 dakika odaklanıyorum, sonra bırakıyorum". yapmaktan çekindiğiniz şeylerin çoğu o ilk 5 dakikada bitecek, bitmese bile başlama korkusunu geride bırakmış olacaksınız.

kaynak 1, kaynak 2, kaynak 3
  • göbek adım.
hesabın var mı? giriş yap