şükela:  tümü | bugün
 • ing.mucize
 • ing. dahi.
 • spider-man'in norman osborn'a çok kızıp onu dövdükten sonra gizli kameralara yakalanması sonucu polis tarafından hakkında yakalama emri çıkarıldıktan sonra, spider-man kimliğini terkedip yarattığı 4 karakterden bir tanesi. diğerleri; dusk, hornet ve ricochet. her bir karakter için ayrı kostüm yaratmıştı, her ayrı karakterde farklı kişilik gösteriyordu. spider-man olarak aklandıktan sonra bu kostümleri kullanmaya ihtiyaç duymadı, black marvel adındaki eski bir kahraman bu dört kostümü dört gence vererek slingers adında bir takım kurdu. prodigy karakterini richard gilmore adındaki, üniversitesinin güreş takımının kaptanı olan bir genç aldı. ekip dağıldıktan sonra, prodigy civil war olaylarında ortaya çıktı. bir binanın tepesinde sarhoş bir şekilde iron man'e küfürler edip onu hain olmakla suçladı ve ona saldırdı. kavganın sonunda prodigy superhuman registration act'in ilk kurbanı olarak hapsi boyladı. daha sonra captain america tarafındandan kurtarıldı. new york'un ortasındaki dev kavgadan sonra captain america'nın tutuklanmasıyla ortadan kayboldu. şu anda briggs chemical llc üyesi.
 • stargate sg-1 dizisinin 4. sezon 19. bölümünün adı. airforce akademisinin, çalışkan ama dengesiz öğrencisi jennifer hailey ile tanışma zamanı.
 • bir rock grubu olan the prodigy ile burada da farkettiğimiz üzere karıştırılan rapçi.

  aynı zamanda masonların maşasıydı zamanında. efsanevi mobb deep grubunun kaliteli rapçisi.
  zamanında 12 büyük aile'ye hafiften gider yaptığı bir şarkısı da sözleriyle birlikte buradan dinlenebilir.
 • mikrofona dokunmuş en iyi mclerden biri vefat etti.

  prodigy'yi prodigy yapan the infamous, hell on earth gibi albümler olsa da, kendisinin ilk solo çalışması olan hnic, ne denli kudretli bir rapper olduğunu ispatlamasında önemli bir aracı olmuştur. ve benim gözümde hnic bir klasiktir. o kusursuz tekniğini albümdeki hemen hemen her parçada hissettirmeyi başarmıştır. o yüzden yeri ayrıdır.

  long live prodigy.

  https://www.youtube.com/watch?v=6kjuqr5gctk
 • huzur icinde yatsin.

  kesinlikle adi rap tarihine altin harflerle yazildi.

  bana da, brighton konserinde kendi telefonumla cekilmis su goruntuler kaldi. bakar bakar yad ederim.

  https://www.youtube.com/watch?v=ttjs4imyy_u

  https://www.youtube.com/watch?v=htgcqiac3vc (ses cok aciksa dikkat, patliyor)
 • 8 yıl önce keşfetmiştim bu grubu. mobb deep. "the ınfamous" mobb deep. zor günlerimde ıssız sokaklarda boş boş yürürken kulaklığımı takar, efsane albümlerinden efsane parçalar dinler kendimi beat ve liriklerin o eşsiz ve özgün karışımına bırakır hayallere dalar, parçanın üzerimde bıraktığı etkiyle kimi zaman kederlenir, kimi zaman öfkelenir kimi zaman ortalığı yerle bir edesim gelirdi.

  dinledikçe araştırır ve araştırırdıkça dinlerdim bu grubu. east coast rap camiâsının öncülerindendi. göze çarpan bir özgünlükleri vardı. çoğunluk spor salonunda omuzlarını kasmayı tercih ederdi, ben ise kulaklıklarımla ufkumu kasmayı denerdim. yine çoğunluk pop/rap karışımı parçaları kulaklarına reva görürken, ben kulaklarımı tıkayıp, beynimle 'hell on earth' ü dinlerdim. parçalarda tasvir edilen ortamda acıyı duyumsar, canım yanardı fakat canım yandığı için yaşadığımı hissederdim. kendilerine kanun koyucu/ıslah ediciler diyen ama aslında kanunsuzluk ve bozgunculuğun daniskasını yapan, bunla yetinmeyip suçu sıradan insanlarda bulan kam emici sülüklerini birer birer ezmek isterdim. hayatın sıradan geçtiği sanılan sıradan sokaklarında, gettolarında sinsice yapılan zihinsel taaruzlara karşı(beynimizin için hapsedildiğimiz için ben orta sınıf şehir insanını da hep getto olarak kabul ederdim, kendim dahil) verilen olağanüstü sözlü veya kurşunlu mücadeleler her zaman ilgimi çekmiştir. cari ikiyüzlü ahlakın ve revaçtaki gündemin silikleştirdiği kişiler ve idealler, günah keçisi ilan edilenler….tüm bu alicengiz oyunu, terane gözlerimin önüne gelirdi. vururdum albümün dibine…

  şunu belirteyim ki, bu adamlar ne bir aziz, ne de söyledikleri şey bir ilahi. sonuçta çaldıkları, yazdıkları gangsta rap. şiddet desen var küfürlü içerik desen var, cinsiyetçilik desen var, homofobi desen var, var oğlu var. hiç olmadı, en nihayetinde bir şey satmaya çalışıyorlar. bununla beraber, tüm bunları bir kenara koyduğunuzda yukarıdaki saydığım unsurlara sahip-fazlası var eksiği yok- diğer çoğu tüm rapçiler lirik derinliği, konsept anlamında onlar kadar başarı yakalayabilmiş midir, bence önem arz eden noktalardan birisi de budur.

  neden mi bu kadar uzun yazdım? anılarım canlandı be… zaman ne kadar hızlı geçiyor, belki onu hatırladım. hani çok sevdiğiniz sanatçılar olur ya, onlar öldükleri vakit o tatlı anılarınızda beraberinde ölür sanırsınız. işte mobb deep'in prodigy'sinin 42 yaşında hayatını kaybettiğini öğrendiğimde içimde bir şey burkuldu. kendisini ne görür ne tanırım. benim için kendisi dijitaldi. dijital doğdu, dijital öldü. fakat içim cız etti. lirikleri aklıma geldi. "ı am headstrong, at peace with my self like ıslam". hala düşünürüm, bu kereta prodigy bu kısmı yazarken islam-fıtrat ilişkisini bilinçli olarak mı liriğe yansıtmıştı diye.

  uzun zamandan beri içim bu şekilde cız etmemişti. haberi biraz geç aldım ama alır almaz işte bu satırları yazmaya başladım. adam mı diğerkam yoksa ben mi bencilim bilmiyorum ama tekrar yaşadığımı hissettirdi be. zihinsel anlamda.

  toprağın bol olsun. rest in queens :/
 • mobb deep grubunun vokali sahne adı prodigy olan albert johnson 20 haziran 2017 tarihinde las vegasta doğuştan gelen orak hücre anemisi rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 42 yaşında yaşamını yitirmiştir. geriye efsane niteliğinde şarkılar bırakmıştır.
  r.i.p prodigy!
 • "i was born to take power, leave my mark on this planet..." dedi, dediklerini harfiyen yapti ve gorevini tamamlayan her melek gibi ait oldugu yere dondu...