şükela:  tümü | bugün
 • bu adam kendini doktor zannediyor ama benim onda gördüğüm tek şey tüccarlık.
  bir yakınımızın kanser olduğunu öğrendikten sonra tavsiye üzerine gittik mehmet bey e. bizi güzel karşıladı ve son derece özgüvenli bir şekilde sorunu çözeceğini, hastanın eskisinden daha sağlıklı olacağını vs söyledi. bütün umudumuzu yanımıza alıp tedaviye başladık.

  kemoterapi ve radyoterapi bitti ve ameliyat günü alma vakti geldi. hasta ve yakınları bunu konuşmaya gittiğinde doktor bey şahaneleri, tam 30 bin tl fiyat verdi. hasta yakınları perişan, hasta emekli bir adam o parayı kredi olarak bile çekemeyecek durumda. ve psikolojisi zaten bozuk olan biri için bu çok acımasız bir davranış.
  meğer bu fiyat pazarlık başlangıcıymış birkaç konuşmadan sonra fiyat 20 bine düştü. para toparlanmaya başlanmıştı ki doktor ameliyattan vazgeçti. neymiş ameliyatı yapacağı yer 5 yıldızlı otel gibiymiş, o paraya yapamazmış, zaten 3 yıldır bu ameliyatı yapmıyormuş.
  madem 3 yıldır yapmıyordun neden en başında muayeneye geldiğimizde söylemedin? para konusunda sıkıntı olmasaydı biz senin 3 yıldır bu işlemi yapmadığını bilmeyecek ve hastamızı sana emanet edecektik. vicdanın o zaman neredeydi?
  bütün bunları anlamaya çalışıyorum ama adamın bunları anlatırken takındığı tavrın çirkinliğini hala anlayamıyorum. pazarlık yapmak bile bir doktoru ne kadar küçük düşürücü bir şeydir bunu kaç yaşına gelmiş adam kendine nasıl yakıştırır ? benim aklım gerçekten almıyor daha da kötüsü bu tarz insanları denetleyecek, insan sağlığını her şeyin üzerinde tutan bir sistemin olmaması. şimdi biz kime neyi şikayet edebiliriz nereye gidebiliriz...
  o dönem hastanın, eşi ve çocuklarının psikolojisi alt üst oluyor doktorun biraz anlayışlı olması gerekir. ben senin gördüğün yüz bininci kanser hastası olabilirim ama takdir edersin ki hayatımda ilk defa bu kadar ciddi bir hastalık geçiriyorum ve iznin olursa ölümden birazcık korkuyorum. kanser hastalarının morallerinin yüksek tutulması gerekirken bunu hiç düşünmeden hastanın umudunu söndürmek nasıl bir vicdansızlıktır...
  bu ve bunun gibi doktorların azalarak tükenmesi tek dileğim bu saatten sonra.