şükela:  tümü | bugün
  • 1992’de ankara üniversitesi tıp fakültesi’nden mezun olan prof. dr. şükrü yazar, estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi alanındaki uzmanlık eğitimini 2001’de istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi’nde tamamladı. ihtisası döneminde ingiltere cambridge addenbrooke’s hospital’da, aylesbury’de stoke mandeville hospital’da ve iskoçya glasgow’da bulunan canniesburn hospital’da plastik cerrahi alanında eğitim aldı. asistanlığı döneminde yapmış olduğu “ters akımlı deri - kas flebi" (yeni bir flep modeli) isimli deneysel çalışması türk plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi derneği tarafından düzenlenen araştırma yarışması’nda “deneysel çalışma” dalında birincilik ödülü aldı. uzmanlığı döneminde 2002 - 2004 yılları arasında tayvan taipei’de bulunan ve dünyanın en iyi mikrocerrahi merkezi olan chang gung memorial hospital’da iki yıl süreyle “clinical research fellow - klinik araştırma görevlisi” olarak çalıştı.

    2007 yılında doçentlik unvanını almaya hak kazandı. aynı yıl aralık ayında türk plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi derneği'nin yaptığı sınavı başarı ile geçerek türk plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi derneği yeterlilik belgesi’ni aldı. avrupa plastik cerrahi birliği’nin (european association of plastic surgeons) düzenlediği yeterlilik sınavını 2008 yılında başarılı bir şekilde vererek avrupa plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi birliği yeterlilik belgesi’ni (european board of plastic, reconstructive and aesthetic surgery, ebopras) almaya hak kazandı. 2011’de el cerrahisi, 2012’de ağız, yüz ve çene cerrahisi uzmanlıklarını

    alan prof. dr. şükrü yazar, 2013’de profesörlük unvanını almaya hak kazandı. aralık 2008’den itibaren acıbadem üniversitesi tıp fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan prof. dr. şükrü yazar estetik ve rekonstrüktif cerrahi anabilim dalı bölüm başkanı ve öğretim üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdürüyor. iki yıl türk plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi derneği meme çalışma grubu başkanlığı’nı üstlenen yazar, derneğin yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyor. prof. dr. şükrü yazar, klinik ve cerrahi çalışmalarını nişantaşı’nda bulunan estetik kliniğinde yürütmeye devam ediyor.