şükela:  tümü | bugün
 • kediler için ense damlası şeklinde uygulanan iç parazit ilacıdır. hap yutturması zor olan kediler için müthiş bir yöntemdir. aynı pire damlası gibi, enseye damlat, geç!

  teknoloji müthiş bir şey yahu. ısırılmak, tırmalanmak derdi olmadan iç parazit uygulamasını tek başına rahatlıkla uygulayabiliyorsun. bundan yıllar önce biri bana bunu söylese hadi ordan der geçerdim:)

  üretici firma: bayer
  etken maddeler: emodepside ve praziquantel

  uygulama : 2 aydan küçük ve/veya 500gr.dan az olmayan kedilerde enseye damlatma şeklinde. gebe kedilerde kullanılabilir olduğu iddia ediliyor. şahsen ben kendi sokak kedimde uyguladım, olumsuz bir yan etki gözlemlemedim. (gerçi gebeliğin son 3 haftasındaydı. ilk 2-3 hafta embriyo oluşumu açısından daha kritik, mümkünse o dönemde kullanmayın derim.)
  ilaç yanlışlıkla yalansa dahi, kusma-salyalanma dışında geri dönüşümü olmayan bir yan etkisi olmadığı söyleniyor.

  ayrıca, kist yapan echinococcus multilocularis de dahil olmak üzere tüm iç parazitlere karşı etkinmiş. bunda iki farklı etken maddenin etkisi göz ardı edilmemeli tabii.

  evet, şu sıralar 1 pipetini 30-40tl ye alabilirsiniz veteriner hekiminizden. her iç parazit uygulaması için kediyi iğneye götürmekten daha pratik, hem de kedişin psikolojisini bozmayan bir anti parazit yöntemi olarak beni mest eden yeni ilacımızdır profender. siz de bilin istedim...

  not: bu alanda ihtisas sahibi profesyonel hekim arkadaşlardan da ürünün avantaj/dezavantajlarını öğrenmek isteriz. nihayetinde ben sadece elinden çok kedi geçmiş, hâlâ daha pek çok ev-sokak kedisine bakan son kullanıcıyım.
 • profender hem kediler hem de köpekler için üretilen bir endoparaziterdir.

  kediler için ense damlası formundayken, köpekler için tablet formundadır. ülkemizde sadece kedi formu bulunmaktadır. tüm iç parazitlere karşı etkilidir ve petler için dünyadaki en geniş spektrumlu antiparaziterdir. etken maddeleri olan emodepsid ve praziquantel bayer hayvan sağlığı'nın orijinal molekülleridir.

  8 haftalık ve üstü yavrularda ve gebelerde rahatlıklar kullanılabilir. güvenlik marjı oldukça yüksektir, yalama durumunda ağızda köpürme olur ama bunun hiç bir zararı yoktur. aylık uygulama yapıldığında tüm iç parazitlerden korunulmuş olur.
 • kullanımı söz konusu olduğunda kediler için piyasadaki en iyi ve etkili antiparaziter ilaç.
  daha iyisi için (bkz: zerokrim).
 • yorumları okuduktan sonra kullanmaktan vazgeçtiğim ilaç.

  https://www.productreview.com.au/p/profender.html

  http://www.hartzvictims.org/2008/06/22/profender/

  https://thecatsite.com/…ads/profender.211712/page-2

  edit: bayer'in daha düzgün yorumlar alan başka bir damlasını kullandım.
 • bugün veteriner hekim tarafından pire için kedime verilen ilaç. iç dış parazit için mi kullanılıyor yoksa sadece iç parazitlere mi etkili? çünkü ben pire yumurtası görür gibi oldum sadece iç parazit içinse pireleri yok etmeyecek mi? bilen biri yeşillendirsin nolur. kandırıldımsa çok üzülürüm.
 • bayer tarafından üretilmiş olan kedilerin yalnızca iç parazitlerine etkili, emodepside ve praziquantel etken maddelerini içeren, 8 haftalık yaştan itibaren kullanılabilen geniş spektrumlu antiparaziter bir ilaçtır. tablet şeklinde uygulanan antiparaziter ilaçlar sadece erişkin parazitleri döktürürken, profender parazitlerin gelişmekte olan larva formlarına da etkilidir. reenfeksiyon riskinin yüksek olduğu durumlarda ayda bir, normal koşullarda da iki ayda bir uygulanır. kullanımı oldukça kolaydır. damla şeklinde olup kedilerin ense derisine uygulanır. uygulama bölgesine 24 saat dokunulmaması önerilir. klinik gözlemlere göre en belirgin yan etkisi, kendisini ya da birbirini temizlemeye meraklı kedilerde ağıza teması sonucu mide bulantısı, salyalanma ve kusmadır. ciddi bir toksikasyon olgusuyla karşılaşılmamıştır.