• biletiva'dan ikinci deneyişimde 10 ocak tarihine tam 3 adet bilet almayı başardığım oyun. gerçekten denildiği kadar iyi mi çok merak ediyorum. gittikten sonra editleyeceğim.
  • bugün biletini alabilmis oldugum ve merakla bekledigim oyun. bir nevi willy wonka cikolatasinda altin bilet bulma hissi
  • kozyatağı 15.00 seansına gidemezseniz belki beni mutlu etmek isteyebilirsiniz *

tanım; bir türlü bilet bulamadığım tiyatro oyunu.
  • defalarca bilet almaya çalışıp bir kere almayı başarmama rağmen istanbul'un bir ucundan bir ucuna gittiğim o gün 10 dakika geç kalarak kaçırdığım mükemmel olduğunu düşündüğüm tiyatro oyunu. hâlâ bir umut dibimdeki kozyatağı kültür merkezi'ne bilet bulmaya çalıştığımı da es geçmek istemiyorum. ne de olsa bir umuttur yaşamak.

edit: rebelseakullanamayacağı biletiyle bu yılımın güzel başlamasına sebep oldu. burdan bir kere daha teşekkür ediyorum. ne güzel şey umut etmek.
  • tabii ki ben de herkes gibi; önce bilet bulmanın zorluğundan dem vurup sonra bülent emin yarar ve yetkin dikinciler'in müthiş oyunculuklarını öveceğim. iki yıl boyunca bilet aratıp ekrana sövdüren, bu soğukta yeşilköy'den kozyatağı'na kadar getiren fakat iki saatlik oyunda her şeyi unutturan yetkin dikinciler'in ses tonu der ve kenara çekilirim. kanımca devlet tiyatroları'nda izlenebilecek en güzel oyunlardan. pes etmeyin, itinayla ekranı yenileyin.
  • bugün 15:00 seansında izlediğim muhteşem oyundur. bilet bulmak için onca çabaya değdi. gitmemis sozlukculere canıgönülden tavsiye ediyorum... spoiler vermeyeceğim, gerek de yok...
  • bülent emin yarar ve yetkin dikinciler'in oyunculuğunu, rejinin oyunla uyumunu şahsıma ayakta alkışlatan. oyunculuklar o kadar iyi ki oyun arka planda kalıyor. bu iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilemedim. aralarda giren balkan ezgileri de theodor'la birlikte beni de oynatmayı başardı.

--- spoiler ---
    aslen iki farklı görüşün aynı kısır döngülerle mücadelesi var oyunda. theodor'un ailesiyle ilişkisi, luka'nın oğluyla ilişkisine çok benziyor. farklı olduğumuzu düşündüğümüz kadar aynı olduğumuzu daha iyi anlatamazsınız sanırım. buna rağmen oyun üzerine yüzlerce kişiyle konuşsanız, oyunculukların yanında oyun üzerine de fikir beyan eden azınlığın bir elin parmaklarını geçmeyeceğinden eminim.

bu arada theodor'un luka'nın kucağına yattığı sahne o kadar samimiydi ki "beni de alın aranıza" diye dolu dolu gözlerle aralarına koşasım geldi.
    --- spoiler ---
  • beni benden alan bir oyundu. dün 600. gosterimine gittigim daha once neden gitmedim diye defalarca sorguladigim şahane tiyatro gösterisi.. oyunculuklari olsun oyunun konusu olsun her şeyiyle tam anlamiyla harikaydı.. oyunun her sahnesinde derin dusunceler icinde kaldim. yetkin dikinciler'lede bolca anim oldu.. evet en onde oturmanin avantajlari ikide bir konusturdu sagolsun beni.. kah utandim kah bol bol güldum.. emeklerine saglik.. izleyin izletin bolca..
  • küçükçekmece'deki 16 şubat tarihli matinesi için 4 biletim var artık. sonunda ben de oyunu izleyenler arasına katılacağım. kalan 3 bilet için tanıdıklar su koyuverirse sizleri alır götürürüm. mesaj atın, ihtimaller dahilinde sizin de bir biletiniz olsun. indirimli bilet aldıydım, öğrenciler vb. önceliklidir.

edit: bana ulaşan arkadaşlarla oyuna gittim. oyun çok güzeldi. gidemeyenler, bilet alamayanlar denemeye devam!
  • 14 şubat'tan itibaren bir süre küçükçekmece'de oynanacak. bilet bulmak nispeten kolay olur. önceden bilet bulma konusunda sıkıntı yaşayanlar pusuya yatsın derim bu aralar.
hesabın var mı? giriş yap