şükela:  tümü | bugün
  • biraz önce (bkz: rte) nin (bkz: 3 ağustos 2018 100 günlük eylem planı açıklaması) eğitimde yapılacak icraatleri açıklarken bahsettiği, başlatılacak yeni sistem.
  • değerli ekşici kardeşlerimin aylık kahraman üretme şenlikleri kapsamında belirledikleri yeni kahraman ziya selçuk döneminde gerçekleştirilmesi planlanan sistemdir.

kendisi de özel okul sahibi olan bir insanın milli eğitim bakanı yapılmasını olanca iyi niyetleriyle bayram ilan eden ekşici kardeşlerimiz, birkaç yıl içerisinde çocuklarımızı gönderecek ücretsiz/devlet okulu bulamadığımızda yine en çok bu insana küfredecektir. profesyonel eğitim yöneticiliği sistemiyle birlikte eğitimle alakası olmaktan çok ticaret erbabı insanlar okulların başına getirilecek, zaman içerisinde önce okulların bütçe olarak kendi kendilerine yetebilmeleri, daha sonrasında kar etmeleri beklenecektir.

charter okul sistemi getirilerek yavaş bir geçiş mi sağlanır, kafayı kırıp devletin zaten kaynağı yok, parası olan okusun denilerek eğitim necmettin batırel tarzıyla şakkadanak mı özelleştirilir bilemiyorum. ama görünen köy kılavuz istemez. haa bu arada neoliberal devletimizin bir gereği olarak özel okullara teşvik ve devlet desteği de kaçınılmazdır.

daha net bir tanım için mahmut hocanın ‘tüccar değilim, eğiticiyim ben’ sahnesini bir kez daha izlemenizi tavsiye ederim. mahmut hoca eski tip okul müdürü ise okul sahibi hacı amca yeni tip profesyonel eğitim yöneticisinin güzide bir örneğidir...