şükela:  tümü | bugün
 • kısaltılmışı pfdk olan kurul
 • 27 nisan 2003 galatasaray adanaspor macinda ucuncu ve dorduncu anonslara ragmen, hakemin raporuna istinat etmeden, korkak,yanli ve tirsik gozlemcilerin tartismali ve celiskili raporlarini goze alan, ve akabinde galatasaray'in sahasini kapamayarak ve ustune ustluk 2,5 milyar t.l. gibi cuzi bir miktar para cezasiyla tribun terorunu destekleyen hareketleri korukleyeci karar veren, her kulup icin ayri standartlari olan organizasyon.
 • spor haberlerinde cumle icinde kullanimi: "profesyonel futbol disiplin kurulu ceza yagdirdi" seklindedir.
 • objektivitesi her zaman tarti$ma konusu olmu$ kurul.
 • gene ortaligi atese vermis kurul,ümit özat'a 4 maç ceza vermis daum'a da 15 gün hak mahrumiyeti cezasi vermistir. ayni zamanda fenerbahçe-besiktas maçi yüzünden fenerbahçe'ye 11.000 ytl,besiktas'a 10.000 ytl,
  diyarbakir'daki olaylar yüzünden diyarbakir'a 70.000 ytl ceza veren fakat o kadar hadisenin sonunda para cezasi verip diyarbakirspor'un sahasini kapatmayan
  -ilginçtir ki ligin 31. haftasinda fenerbahçe diyarbakirspor deplasmanina gidecektir-
  çogunlugu avuktalardan olusan bir kurul.

  objektifligi çok tartisilacak bu hadiselerden sonra,ayrica basindaki kisi emin olmamakla birlikte galatasaray lisesi mezunu ve galatsaray'in aylik dergisinde boy boy yazilari yayinlanan bir sahismis.
 • (bkz: pofuduk)
 • bize bugün* tribünde silah atmanın, meşale yakmaktan daha az ceza aldığını göstermiş kuruldur.
 • bir de amatör disiplin kurulu vardır buna ek olarak.. üyeleri amatörler arasından seçildiği için şü tip kararlar alırlar :

  hareket : hakeme küfredip taraftarlara sol taşağını göstermek
  ceza : 50 ytl para cezası ve uyarı

  hareket : yerde sakatlanmış yatan rakibin suratına kramponla basıp gözünü kırmak
  ceza : yarım maç ceza (1 devre oynayabilir)

  hareket : topu taca atmak
  ceza : 6 maç ceza, uluslararası maçlardan men, 50 kırbaç

  bunlar para mara da almadıkları için içine ederler müsabakaların
 • " çıkarlar konuşmuyor burada efendim ; ayrıca diğer futbol kurumlarıyla da hiçbir alakamız yok ve de futbol kulüplerinin taraftarları değil bilakis tarafsız taraftarlarız " şeklinde verdikleri beyanatların aksine aşağıda görüldüğü üzere , rezalet bir yapılandırma ile var olan kurul .

  " disiplin kurulu'nun beşiktaş'a verdiği 1 maçlık saha kapatma cezasında, raconu kurul başkanı adnan türkkan kesti. dosya görüşülürken, türkkan üyelere fikirlerini sordu. iki üye (mehmet çetin ve zeki çalışkan) 50 milyardan az olmamak üzere para, diğer üyeler (selim önen, reşat bostan, tolga aytöre) seyircisiz oynama cezası istedi. türkkan bunun üzerine, "kimsenin dediği olmayacak. bu maç için 1 maç saha kapatma cezası vereceğiz. buna kimse itiraz etmesin. eden de istifa etsin" diye çıkıştı. fikret palaska da kapama yönünde oy kullanınca, selim önen, reşat bostan ve tolga aytöre seyircisiz oynama talebi yerine saha kapama yönündeoy verdiler. fikir ayrılığında ceza ağırlığı olarak ortayı bulan türkkan'a karşı, zeki çalışkan ve reşat bostan itiraz etti. çalışkan, bir başkanın böyle bir tavır sergileyemeyeceğini, bostan ise cezanın hafif olduğu konusunda ısrarcı olarak istifa ettiler.

  ortaklar savaşi

  bu tartışma aynı zamanda bir "ortaklar" mücadelesi olarak da değerlendirildi. beşiktaş asbaşkanı murat aksu'nun ortağı ve aynı zamanda f.bahçe kongre üyeliği için başvuruda bulunan zeki çalışkan ile federasyon 2. başkanı şekip mosturoğlu'nun ortağı tolga aytöre ceza kararında karşı karşıya gelirken, başkan türkkan'ın ortağı fikret palaska önce para cezası istedi, sonra saha kapatmadan yana oy kullandı "

  kaynak : sabah gazetesi

  (bkz: 18 eylül 2005 beşiktaş fenerbahçe maçı)
 • " republic of scandals " olarak adlandırabilceğimiz kurum.