şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle; sevgili stalker'ım bunu okuduğunu biliyorum, ensemde sürekli nefesini hissediyorum. bazı geceler çığlıklarla uyanıyorum..

çalıştığım firmada çok tatlı bir arkadaşım var. kendisi stalkerlıkta şah, şahbaz bir karakter. şirket çalışanlarının eski sevgilileri, nişanlıları, eski sevgililerin aileleri, deşifre edemediği bir insan, elinden kaçabilen bir özel hayat daha görülmemiştir. hatta bu konuda o kadar evrensel değerlerle hareket eder ki en son rusya mağazamızda çalışan kişiyi ve sevgilisini bizlere deşifre etti.

bu öğle yemeğinde boşboğaz denik olarak kendisiyle bir iddiaya girdim. sözlük yazar sayısının her geçen gün artması, bilgi kirliliğine ve yeni ekşi sözlük arayüzünün okunamamasına( öpücükler esesci) güvenerek ona zirveyi teklif ettim. ekşi sözlük yazarlığımı bulamayacağına dair iddiaya girdim (evet, ben kim köpeğim? ben hayırdır?). öğle tatilinden kısa bir süre sonra yerimden bir iş için kalktım ve döndüğümde bilgisayarımda post-it üzerinde nickimi buldum (üzünç, acı, depresyon)
    hayatımda gördüğüm en hızlı ve en baş döndürücü stalker.

buradan yetkililere sesleniyorum, bu yeteneği başıboş bırakmayalım. bir yıldız doğuyor..
  • stalk mağdurunun anneannesinin böbreğindeki taştan bile haberdar olabilecek kadar derinlere inebilen kalkan balığından hallice yetilere sahip kişi.
  • var benim böyle bi arkadaşım. her eve lazım formunda. kızın elinden ne uçan ne de kaçan kurtuluyor. çok da iyi yapıyor yani. yedi ceddini tarıyor öğreniyor vs.
    ben napıyorum? aaaa olmaz ben tanıyacağım, sosyal medya yanıltıcılığından faydalanmam. bik bik bik...
    eee noldu? bi güzel hoşlandığım (güya bana da ayılıp bayılan) adamın bütün foyalarını bir bir ortaya çıkardı. adamın bir yıldır sevgilisi varmış. pehhh!!
    özetle eli öpülesi insanlardır onlar. koruyup, kollayınız.
  • (bkz: çeken bilir)
  • bir kişinin sosyal hayatı ve çevresi hakkında ondan habersiz detaylı bilgi sahibi olmak, "benimle ilgili merak ettiğin bir şey var mı?" sorusuna "hayır, ben stalkla hepsini buldum, asıl senin merak ettiğin bir şey var mı?" şeklinde cevap verebilmektir*. stalk için ayrı hesap açılmadığı sürece profesyonel bir stalker olunamaz. takip etmen gereken bir check-list vardır.

*etiketlendiği fotoğraflara bak.
    *gelen yorumları ve yaptığı yorumları incele.
    *beğenileri takip et.
    *takibe aldıklarının profillerini incele, takibine dönenlerin profillerini daha detaylı incele.
    *check-in yapılan mekanlarda check-in yapanları incele.
  • benimdir. hoşlandığım kızın lise hocasının eşini tanıdığımı öğrendim.
    edit: kibarlık.
  • işsiz güçsüz, boş insan meşgalesi.