şükela:  tümü | bugün
  • uludağ sözlükte bu profil fotoğrafları uygulaması çok önce çıktı. çıktıktan 2-3 hafta kadar kadar sonra moderatörlere mesaj çekip fake hesap çıkaracağımı ve anında o hesabın yazar yapılmasını talep etmiştim. yaparız ama kimse bilmeyecek okey mi dediler. sülalemi siksinler kimseye söylersem, götün teki değilim ben. aramızda kalacak bu sır. mezara kadar benle gider rahat olun dedim. sana güveniyoruz dediler onayladılar hesabı yazar oldum. amacım kadın kılığında takılıp profil fotoğraflarının sözlük içindeki etkisini test etmekti.

yazar olur olmaz profil fotoğrafına sarışın bir kadın fotosu koydum. böyle arkadan çekilmiş, iki eliyle saçlarını toplamış bi kadın resmi vardı.

ilk entryi gece 00:00 dan sonra itiraf başlığına döşedim.
    '' patronumun tacizlerinden bıktım ama bakmakla yükümlü olduğum bir kızımın olması beni çıkmaza sokuyor. bu devirde hem anne hem de baba olmak zor, erkeklerin bu denli şerefsiz oluşunu bir türlü kabullenemiyorum '' yazdım.

sabaha kadar 43 tane mesaj geldi. '' nerede çalışıyorsun? nerede oturuyorsun? kaç yaşındasın? bu nasıl patron ya? sana yeni iş bulabilirim, gerçekten dul musun? buluşalım mı? '' falan bir sürü mesaj geldi.

yetişebildiğim kadarıyla çoğuna cevap verdim ve başka başka entryler girdikçe gelen mesaj sayısı artmaya başladı. profil fotoğrafımda kadın resmini gören abazanların çoğu beni hoplatmak istiyordu. takipçi sayım da artıyordu. anın görüntüsü başlığına da denize doğru uzatmış ojeli ayaklarımı çekince mesaj kutusu alev almaya başladı. üflüyorum iş yerinde monitörü...

yaklaşık bir ay kadar bu şekil takıldıktan sonra '' lan ibneler ben falanca yazarım, modlardan rica ettim bana bu hesabı verdiler, modlar da ayrı ibne zaten, nasıl millete fake dağıtıyorlar aklım almıyor '' dedim.
    ahaha vay ulan hepimizi keklemiş dediler. daha bitmedi yavşak herifler, hepinizin mesajlarını ifşa edeceğim dedim. bokunu yiyim yapma dediler ama yaptım. çaylak oldum 2 hafta ama olsun deydi, yağlarım eridi anasını satim hoşuma gitti.

işin özü, profil fotoğrafları ilk çıktığı gün çoğu mal erkekler kadın resmi görünce o yazarı tıklayacaklar, sonra gerçekten kadın mı diye birkaç entrysini okuyacaklar ve kadın olduğuna kanaat getirince '' ehehe selam, çok güzel yazmışınız '' diye kolpadan mesaj çekip onunla tanışmaya çalışacaklar. profil fotosuna kendi resmini koyan ekşi kadınları buna hazırlıklı olsun, sonra demedi demeyin, uludakiler alıştı.

çekilen mesajları ifşa etmeye çalışırken artık nasıl alkollü bi günüme denk gelmişse asıl hesabımdan karı kılığında takıldığım feyk hesabıma mesaj çektiğimi de gördüm. ulan bi baktım aralarında benim nick de var; '' o plaj izmir ılıca mı? orda mısınız şimdi'' yazmışım.

allahtan '' gel, gel ılıca burası '' diye cevap vermemişim.
    500 km amk.
  • istatistiki çalışmamı açıklıyorum;

şuraya fotoğraf koyan erkeklerin %80'inin üstü çıplak ve gayet net şekilde, kıvırmadan "karıııı karıııı karıııı" diye geziyorlar.

kadınların %80'i ise, seks, ego, ilgi kavramlarını 15 dakika önce duymuş gibi davranıp, fotoğraf koymasındaki tek amacın, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasına yardım etmek olduğunu düşünmemizi istiyorlar.

erkeklerin gözünü seveyim lan. aradığım netlik, dürüstlük bu ffvıgk.
  • off, şimdi buralar hep ironi yaptığını sanan ama asıl amacı "bakın benim de profil fotoğrafım var" demek olan ilgi delisi tiplerle dolacak.

koyduysan koydun, sus otur ya. bi bitin artık.
  • (bkz: arayış)

başka bir açıklaması yok. bence yeri değil ve sözlük ruhuna aykırı ama kim ne yaparsa yapsın pek zikimde değil.

edit: özgüven olarak yorumlayan olmuş. at ağızlı bir insan bile özgüvenli olabiliyorsa, herkes olabilir derim. çok büyütmemek lazım.
  • ben bunu yazar maaşları gibi troll başlık sanıyordum. meğer ekşi app in öyle bir özelliği varmış. hay bin kunduz! bizden geçmiş.
  • ekşiye profil fotoğrafı mı konuyormuş aaaa
    (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
  • pompa kardesim. profilo resmi koydum koyali pompadan pompaya kosuyorum. sen de koy, sen de kos.
  • (bkz: yaa pelin kardeş çok rahat konuşuyordun)
    görelim bakalım baklavaları gençler.
    tüm entrylerde kendinin boy pos yakışıklılık kas vs eşsiz olduğunu yaz sonra da bu başlık altında ağla.
    kimse foto koymak zorunda değil ama adamın derdi ben foto koymazsam tipsiz diye yazmaz kizlar. ne yaparım ben korkusu.
    cigerinizi bilirim yemeyin bizi
  • "everything in the world is about sex. except sex. sex is about power.'

(bkz: oscar wilde)