şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında facebook profil resmine sevgiliyle çekilmiş fotograf koymak olması gereken başlık 50 karakter sınırına takılmıştır.

  bu kişileri n tane farklı çeşide ayırırken* genelleme yapılacağından dolayı genellemeleri sevmeyenler için halihazırda açılmış olan şu başlığa alabiliriz kendilerini: (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
  n taneye ayrılması bir yana bir de bunların isim soyad birlikte profili olanlar vardır ki tamamen başka bir yazı konusu olmakla bilikte bu profil resmine sevgilisiyle çekilmiş fotograflarını koyanlardan daha tiksinç bulmaktadır bu satırların sahibi kendilerini.
  profil resmine sevgilisiyle çekilmiş fotoraflarını koyanlara sormuşlar neden diye alınan cevaplar tatmin etmemiş kimseyi. kimi sevgilimi sevdiğimden, kimi bana yazıcak olan olursa yazmasın desin ki bu kız-herif her ne kadar yazılacak birisine benzese de kapılmış durumda hem sevgilisiyle fotografını profil resmine koymaktan çekinmiyor diye düşünsün, kimi de sevgilisi öyle koymasını istediğinden diye cevaplar vermiştir, kimisi de yeni başlayan ilişkiyi karşısındakine ben bu ilişkiyi sahiplendim bak seninle fotografımı facebook profilime bile koyuyorum upuzuuun bir ilişkimiz olacak mesajı vermek istediğini söyle(ye)meden imalarda bulunmuştur.

  tümü külliyen yalandır efendim. o resmi oraya koyanların tümünün maksadı açık ve net bir biçimde eski sevgili güdümlü olup, bak ben senden daha önce buldum sevgili, sen kimsin ki hem zaten benden önce bulsan şaşardım zaten kaynaklıdır. hatta eski sevgilisini unutamayanlar açısından ve unutamadan yeni sevgiliyle fotograflarını koyanlar varsa da bak şimdi 1-2 aya kadar şutlarım bunu resmi değiştiririm sen anla beni, nolur ara çok özledim aslında senidir.
 • birilerine nispet yapmak için böyle fotograflar konulur. tüm genellemeler yanliş olsa bile bu doğru.
 • erkek tarafı gözdağı vermektedir . bir sonraki nokta kızın hesabını kapatmak olacaktır.
  kız tarafı ise nispet yapmaktadır. "kıskananlar çatlasın ayol" demektedir.

  facebook birileriyle hasret gidermek için değil nispet mesaj vermek için vardır.

  (bkz: kız arkadaş bulup facebook hesabını kapatan insan)
  (bkz: sevgili bulduğu anda facebook hesabını kapatan kız)
 • cok irdelenmemesi gereken olay.
  profil resmine elinde icki sisesiyle ‘cok egleniyorum ogluaam’ pozu koymaktan, kiro araba fotorafi koymaktan… en beteri de fayans arkaplanli ayna cekimi mucukkka temali resimler koymaktan daha mantiksiz degildir.
  hem ‘eski sevgilim her gun benim profilimi gozluyo’ diye bir saniya dusmek ne kadar egoistcedir? ona ne lan yeni birini bulduysam? cok da fifi.

  sevgiliyle olan fotoraf konuluyosa sevgili sevildigi icin, herdaim gormek mutlu ettigi icin, o fotoraf guzel bulundugu icindir.
 • yatakta çekilmiş fotoysa bu başlıktaki bütün genellemeleri boşa çıkaracak cesur harekettir.
 • (bkz: bim bam bom)
 • 'seni unuttum' mesajını vermek istemiş olabilir kişi. zamanında bu mesajı ben aldım mesela. (#20966329)
 • normaldir.

  sevdiğiniz insanla birlikte olduğunuz bir kareyi yine sevdiğiniz insanların görebileceği bir yere koymak kadar normal bir durum yoktur. bunu oturma odanızın duvarına sevgilinizle bir fotoğrafınızı asıyormuşsunuz gibi görmek durumun normalliğinin idrakını kolaylaştırabilir. tabi ki eski sevgilisine mesaj vermek gibi basit nedenlerle de gerçekleştirilebilir ancak genel olarak ya da bana göründüğü kadarıyla samimi bir durumdur.

  bir de şu var ki üçüncü bir kişi bu duruma neden uyuz olur? niye durup dururken "öeeeehghg mallık lan, kılıbıklık, samimi değilllhhh" diye anırır anlamak mümkün değil. sana ne amına koduğum? sana mı kaldı elalemin fotoğrafının samimi olup olmadığı?
  ben de bazen bakıyorum bazı arkadaşlarımın sevgilileriyle birlikte oldukları profil fotoğraflarına, aynı mallığı yapıp "bu ne la?" diyorum. bana ne ulan? ben onları sahte buluyorum ama aralarında belki de hiç yaşamadığım kadar derin bir samimiyet var. yani bu şekilde öküz gibi her sikten rahatsız olmak pek anlaşılır değil.

  herhalde atla (bildiğimiz at) profil fotoğrafı koysak insanlar bu kadar yadırgamaz.
 • hayatı paylaştığınız, en yakınınız olan insanla bi fotoğrafınızı koymak kadar doğal olandır, hatta budur.
 • şevişme pozu olmadığı sürece sakıncası yoktur. hem sevgiliyiz hem yiyişiyoruz mesajı bir sosyal paylaşım sitesi için çok fazladır. kaldıramayabilirsiniz.