• mecidiyeköy’de profilo avm’ye girmeden hemen soldadır. gelen tiplerin çoğu yüksek sesle konuşan, birbirlerine küfürlü şakalar yapan tiplerden ibarettir. hele bir kaç klasik tip vardır ki, öküz gibi bağıra bağıra gülerler ve kimse uyarma zahmetinde bulunmaz. çay 4 lira olup bana göre bu mekan için alırı kazıktır. genelde tepsi ellerinde gezip, çay istediğinizde gezdirdikleri çaylardan verirler. bazen disko gibi yüksek ses müzik açıp, karşınızda bulunan kişi ile sohbet etmenize müsade bile etmezler.
    sahipleri ise her zaman olduğu gibi, mekanın en seçkin yerine yerleşirler. siz ayakta soba başı yer ararken, sahipleri sobanın dibinde ya hesap kitap yaparkar, ya da çay içerler.
    bana göre çayının ancak max 3 tl yi hakettiği mekandır.

edit: imla hatası
  • 20.05.2018 tarihinde gitme ve kahvaltı etme gafletinde bulunduğum lanet yer.
    saat 12.30 gibi sipariş ettiğim kahvaltı tabağım, saat 13.20’de tüm çabalarıma rağmen ancak gelebildi. 4 veya 5 kez kahvaltımı sormama rağmen her defasında beş dakikaya kadar geliyor sözünü duydum. ama maalesef tam 1 saate yakın beklemek zorunda bırakıldım. tam kahvaltı tabağım geldi derken bu defa ise yanında gelmesi gereken çayımı 3. kez istememde ancak getirebildiler. tam acaba bugün bana mı böyle denk geldi derken karşı masada oturan iki bayan söylenmeye başladı. tam bir saat oldu bir çorba gelmedi diye.
    onlara da sanırım 3-5 defa beş dakika diye söz vermişler:) işletmecilerini sordum, şu an yok.
    karşıdaki bayan yine başladı bağırmaya. zaten ne zaman oldu ki, hep aynı şey vs vs. tüm bu sinirle önümdekileri yemeğe çalışırken başka bir masadan daha gelen burası ne biçim yer yakınmaları üzerine anladım ki, burası maalesef böyle.
    çay 4 buçuk tl imiş. yuh ki ne yuh. ramazan ayında toplamda 10 masa bile dolu değilken 1 saatte getirilen kahvaltı, gelmek bilmeyen çay ve fahiş fiyatlar...
    işletmeciliği bilmeyen insanların elinde, markalaşmış mekanlar. takibini yapmayan markanın işi boş vermişliğinin resmi. kısacası hem kazıklanıp hem de iyi hizmet alamayacağınız bu gibi yerlere uğramayın bile.
    şahsen benim gözümde artık tüm özsütler aynıdır.
  • her ay garsonları değişen mekandır. böylesi daha ucuza geliyor anlaşılan. çevrede sigara kullananlar için fazla alternatif olmadığından iş yapıyor. müziği aşırı açıyorlar konuştuğunuz duyulmuyor. girişin önü motor parkı gibi. motorcular gelip gittikçe kafede oturanlar egzoz dumanına boğuluyor. kahve içeceksiniz soğuk gelmemesi için garsonları uyarın. çay içmeyin bergamotu abartıyorlar.sütlü tatlılar öz süt değil üvey süt evlat olmuşlar, satılana kadar günlerce tuhaf bir dolapta bekletilitorlar, masanıza getirildiklerinde hayatlarının son demlerini yaşıyor oluyorlar. açlıktan ölme riski olmadıkça yemek ya da tatlı için gidilecek bir yer değil.
  • ayda bir personeli tazelenmiş olarak görebilirsiniz. dayanamayıp bir gün yolda karşılaştığım eski bir elemanı ile konuştum. neden bu kadar sık değişiyor personel diye sordum. aldığım cevap ile şok oldum. bir iki tane demirbaş eleman dışında elemanları fazla çalıştırmıyorlar. tazminat hakkı doğmasın diye max. 3 ay sonra gönderiyorlar dedi. bir daha son oldu. o gün bugün kapısından girmediğim mekandır.
hesabın var mı? giriş yap