• ` :ukteydim doldum`
    progesteron içeren bir ilaç. premenstrüel sendromda, disovülasyon/anovülasyon gibi menstrüel düzensizliklerde, düşük tehlikesi durumlarında endikedir. anormal veya nedeni belli olmayan vajinal kanamalarda, ölü embriyo abortusunda kontrendikedir.
  • kafalar kafalar. ofiste at var olm. çogacayip ilaç. lsd içmeyin bunu için.
    şaka lan.

(bkz: lsd içmeyin düğüne gidin)
  • doğal mikronize progesteron içerir. ampül ve kapsül formları bulunur ve hem obstetrik hem de jinekolojik endikasyonlarda kullanılır. düşük tehlikesi, erken doğum tehlikesi, amenore, anormal uterin kanama gibi.

özellikle düşük tehlikesinde ya da erken doğum riski nedeniyle kullanılacaksa vaginal yoldan kullanılmalı. bu durumda yan etkisi de az olur.
  • ağızdan alınabildiği gibi vajinal yoldan da alınabilen ilaç.
  • luteal faz yetmezliği ya da düzensizliğinde kullanılan bir ilaçtır. 28 günde bir adet görmesi gereken bir kadın, yumurtlama gününden sonra (yaklaşık olarak 14-15 gün) 28 günü tamamlamadan tekrar adet görüyorsa luteal faz yetmezliği var demektir. bu da hamileliğin gerçekleşmesini ve devamlılığını doğrudan etkileyen bir durumdur. progesteron hormonunu düzenleyerek tedavi sağlanır. progestanda bunu sağlamaya yönelik olan ilaçlardan biridir. 100 mglığı yakalaşık olarak 13-14 tl civarındadır. progesteron hormonunun tedavisinde gözlemlenen en büyük risk çoğul gebelik oranının fazla olmasıdır. benden söylemesi sonra çocuk sahibi olucaz diye kreş açmak zorunda kalmayın.
  • hem ağızdan hem de vajinal yoldan kullanılabilen ilaç.
  • ben diyim 70lik rakiyi sek diktim kafaya, sen de eczanedeki tum uyku haplarini ayni anda icmissin, bi yandan da karnin 10aylik hamile gibi sismis de siskinlikten yuruyemiyorsun
    ıste oyle bir sey..:)
  • günde 300 mg aldıktan sonra totonuzda patlayan 1000mcg dodex iğnesiyle birlikte ne olduğunuzu şaşırtan hormon ilacı.
  • 100 mg olanının fiyatı 11,8 lira olan ilaç. genelde hamileliğin ilk üç ayında gelen kahverengi akıntı sonrası kullanılır.
  • düşük tehlikesi olanlar için kullanılan ilaç. her ne kadar içerken midem bulansa da 1 saat sonra sarhoş ediyor. hamileyim alkol kullanamıyorum hem de düşük tehlikem de var diyenlerden misiniz? atın bir tane yarım saat 1 saate uçuşa geçiyorsunuz. çok hoşuma gitmeye başladı bu progestan kafası.
    işbu entry progestan sarhoşluğuyla yazılmıştır. resmen dünya dönüyor. süperim yeminle
hesabın var mı? giriş yap