şükela:  tümü | bugün
 • magellano proje takımı avrupa'nın dört bir yanından üniversite ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla bütünleşmiş bir avrupa gençliği için yola çıkıyor...

  erasmus eğitim programına destek amacıyla italya’da doğan ve magellano projesi olarak isimlendirilen proje ilk aşamasında 15.000’den fazla öğrenciye ulaştı.

  bu ikinci aşamasında ise titizlikle seçilen daha önce erasmus yapmış bir grup öğrenci, yetkililer ve bir televizyon takımından oluşan 20 kişilik ekip, toplam 76 günde otobüsle 10.785 km kat ederek çoğunluğu doğu avrupa’da 22 ülkenin başkentlerine gidecektir.ulaştığı her ülkede üniversite rektörleri ile yetkililer arasında yapılacak toplantılar ve imzalanacak anlaşmalarla ülkeler arasındaki değişim anlaşmalarının artırılması hedeflenmektedir.

  bu sırada düzenlenecek panellerle gidilen ülkelerdeki üniversite öğrencileri, daha önce erasmus yapmış öğrencilerle buluşturularak erasmus dünyasını yakından tanımaları sağlanacaktır.bütün etkinlikler süresince ekiple birlikte ülkeleri gezerek görüntüleri kaydedecek ve röportajlar yapacak italyan arbalak televizyon takımı da proje sonunda çıkaracağı ‘erasmus yolculuğu’ isimli belgeselle projeyi ölümsüz kılacaktır.
 • gelelim organizasyonun türkiye ayağına...

  italya’dan, üniversite gençliği arasında kültürel etkileşimi destekleyen erasmus eğitim programının doğu avrupa ülkelerinde doğru tanınmasını sağlamak amacıyla yola çıkan ve bu anlamda 22 avrupa ülkesinin başkentine giderek çeşitli etkinlikler düzenleyen magellano ekibi türkiye etkinliklerini aegee-ankara ve italyan kültür merkezi işbirliğiyle 16-20 nisan tarihleri arasında ankara’da gerçekleştirecektir.

  rektörlerle yapılacak görüşmeler, daha önce erasmus'tan yararlanmış olan öğrencilerin türk öğrencilere tüm yönleriyle erasmus dünyasını anlatacağı paneller ve film gösterimlerini* içeren etkinlik programı boyunca italyan arbalak televizyonu tüm etkinlikleri magellano projesi bitiminde yapılacak erasmus belgeseli için kayıt ederek projenin ölümsüzleşmesini sağlayacaktır. orta doğu teknik üniversitesi ve hacettepe üniversitesi’ nin destek verdiği projenin etkinliklerine erasmus dünyasına katılarak öğrenim süresinin bir kısmını başka bir avrupa ülkesinde, başka bir kültürle iç içe geçirmek isteyen tüm öğrenciler davetlidir...

  --- spoiler ---
  neden bir saat içinde hayatınız değişmesin?..
  --- spoiler ---

  program

  18 nisan 2005 pazartesi – odtü kkm a salonu
  10.30 – 12.00 panel 1
  14.00 – 16.00 panel 2
  16.30 – 18.30 film gösterimi ( ispanyol pansiyonu )

  19 nisan 2005 salı – hacettepe üniversitesi sıhhiye kampüsü s salonu
  10.30 – 12.00 panel 1
  14.00 – 16.00 panel 2
  16.30 – 18.30 film gösterimi ( ispanyol pansiyonu )
  21.00 erasmus partisi ( overall’da )

  daha fazla bilgi için;
  http://www.aegee-ankara.org/
  http://www.magellanoproject.org/

  sorularınız için;
  erasmus@aegee-ankara.org
  (yazarlar da sözlük içi mesajlaşmasıyla bana ulaşabilir elbet)