şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: programlamak)
  • ssg'nin uzmanlık alanı.
  • mobile konuları üzerine olan hakkında sınavımız vardı bugün.herkes 20-30 bekliyor sanırım.ben mi? ben yine 100 ü çaktım
  • ben de bu konuda birşeyler karaladım;

http://sonergonul.net/…en-programlama-bu-kadar-zor/
  • #include<stdio.h>

main()

{
    printf("hoş gelmiş yeni ekşi sözlük kanalı");

}
  • (bkz: kodlama saati)
  • deli isi oldugu kadar cok da buyulu bir dunya. yazdigim kodlar calistiginda kendimi bilim adami gibi hissediyorum heh
  • (bkz: #51833576)
  • hakkında bazı yanlış bilinenler olan şey.
    - öncelikle zor değildir, sadece teknik-sistematik düşünebilmeyi ister
    - tecrübe sahibi olabilmek için sıkılmadan projeler geliştirmek suretiyle üstünde hayli vakit geçirmiş olmayı gerektirir, merak ister, öğrenme arzusu ister
    - özellikle low level diller ile çalışılıyorsa hızlı bir gelişim için "bilgisayar" denen aygıtın nasıl çalıştığı daha doğrusu mimari yapısı hakkında bilgi sahibi olmayı ister
    - zeka ile pek öne çıkan bir bağı yoktur
    - sırf bu ilk üç maddeden sebep kızlar bu olaya 3-0 geriden başlar ve genelde beraberlikten de öteye geçmeleri de şaşırtıcı olur
    - kendisine hakim ve de yıllardır ekmeğini yemenize rağmen geldiğiniz aşamada çok da zevk almıyor olmanız olasıdır
    - saç döktüğü, hayattan aldığınız zevki baltaladığı gözlemlenmiştir
    - dışarıdan bakıldığında son derece başarılı işler çıkartabiliyorken içten içe "başka meslek mi yoktu sanki" diye düşündürtmesi olasıdır
    - olur olmadık yerlerde if else bloklarıyla "ben kodlama biliyorum görgüsüzlüğü" eşliğinde bir şeyler anlatmaya çalışan paylaşımlar yapmak son derece iticidir
    - facebookta c++ gruplarına katılarak malesef c++ biliyor sayılmayacaksınız
    - "x dili y dilinden üstündür" tartışmalarına girmek bir bok bilmiyor olmak bir yana, elmanın armuttan daha üstün bir meyve olduğunu iddia etmekle eşdeğerdir
    - cv'nizde elle tutulur bir tane proje yokken popüler dillerin her birini biliyor olmak bir yana her hangi birini "biliyor" seviyesinde olma ihtimaliniz bile pek bir zayıftır ve cvnizi inceleyecek olan tecrübeli insanlar bu tezatı göremeyecek kadar aptal olmayacaktır
    - bir dili/teknolojiyi "bilmek" konusunda ne kadar iddialı konuşuyorsanız, aksine bir o kadar hiçbir halt bilmediğinize kanaat getirmesi olasıdır ve çoğunlukla gerçekten de öyledir