• #include<stdio.h>

main()

{
    printf("hoş gelmiş yeni ekşi sözlük kanalı");

}
  • programlama hakkında sizi 2 saatten kurtaracak bi ipucu verebilirim. ingilizcedeki reciever, bu şekilde yazılmaz. receiver şeklinde yazılır. eğer bir validation ısrarla bu alanı göndermiyorsunuz derse 3 haftadır çalışan validationu düzeltmeye çalışmak yerine nasıl yazdığınıza bi bakın. yoksa bilgisayarı kırma noktasına gelebilirsiniz hata ararken.

gerçi fsociety'yi fsoceity şeklinde yazıp 3 yıldır ekşisözlükte utanmadan bu şekilde dolaşan adamdan ne bekliyorsunuz ki
  • üç nokta bölümünde kısayolunu tekrar istediğimiz kategori.
  • yazılım yapma işini verilen ad.

"programming is like cooking: in python, you use pre-made bolognese sauce; in c++, you start from fresh tomatoes and minced meat; in assembly, you have a farm where you grow your tomatoes and raise your cow."
  • iyice öğrenmek istiyorsanız bol bol alıştırma ve uygulama yapmanız gereken hede. eğer ben algoritma mantığını az çok öğrendim, temel programlama bilgim var ama örnek yapıp geliştirmek istiyorum diyorsanız aşağıdaki link tam size göre. hemen hemen her dilde çözebileceğiniz, algoritmik düşünce yapınızı geliştirecek uygulamalar var. yapanların çok faydasını göreceğini düşünüyorum.

link

bonus: bir arkadaş da google'da çalışmak için ne gerekli gibi bir düşünceyle yola çıkıp daha sonra geliştire geliştire gayet güzel bir liste hazırlamış. tabi ki amaç o değil ama güzel bir liste olmuş. ilgilenenler buna da bakabilirler.

bonus
  • ilgi alanım olmasından ötürü takip ettiğim ancak kimi başlıkların neden burada olduğunu anlayamadığım kanal:

- bisiklet alacaklara tavsiyeler
    - geyik
    - bir oturuşta 30 muz yemek
    - sene 1 milyon
    - dünyadan bildiriyorum
    - yöreden mutfağa
    - medyanın gözünden gezi direnişi belgeseli
    - erkek

diye uzayıp giden bir liste var ve bunların programlama ile ne alakası var cidden merak etmekteyim. bu başlıklara kanal etiketleri nasıl ekleniyorsa, buna bi kısıtlama getirilmeli veya bu ve benzeri başlıklara alakasız kanal etiketleri eklenmişse, bunu kaldırmak mümkün olabilmeli.
  • " bunu bir mühendis olmak veya bir programcı olmak için yapmazsınız diye düşünüyorum. bunu yaparsınız, çünkü size çok farklı bir şekilde nasıl düşünebileceğinizi öğretir. sorunları küçük parçalara bölerek soyutlamayı ve çözmeyi öğretir, sistemlerin birbirine nasıl bağlı olduğunu öğretir. yani bunlar, her yerde, özellikle bir iş kurmak, bir işi yürütmek ve hatta bir işte çalışmak için kullanacağımız araçlardır. eğer çok büyük ve karmaşık bir sistemi çok net ve kolay bir şekilde ifade edecek bir hale getirebiliyorsanız işte programlamanın size öğrettiği şey tam da budur."

programlama dilini iyi bilmenin faydaları kodlamanın çok çokkk daha ötesine geçiyor yani. öğrenin, öğretin.
  • sozlukteki diger kanallar gibi bunun da ici cer cop dolu.

playstation 5 programlama kanalinda ne arar? adguard programlama kanalinda ne arar? instagram? hindistan bile programlama kanalina eklenmis ajldgsadjlgsa. hadi onu anladik, ingiltere de programlama kanalinda. oeeeehh

rastgele birisi onermis, rastgele birisi de onaylamis.

sozluk okunabilsin amaciyla kanal getirdiniz ama onu da dogru kullanmiyorsunuz.
  • turkiyede bu alanda gordugum en buyuk problem yazilim ile ugrasan insanlarin yeterince matematik bilgisinin olmamasi. ve bir cok insanda da yazilimin matematikle ne ilgisi var dusuncesi oldugunu goruyorum. halbuki, elindeki problemi matematik olarak modelleyemeyen bir insanin yazdigi kod ile, sorunu matematiksel olarak haritalayabilen bir insanin yazdigi kod arasinda muazzam bir fark mevcut. ulkemizin muhendislerinde gordugum en temel problem bu oldugu ve yazilim alanina yonelecek insanlara belki faydasi olur diye fikrimi paylasayim istedim.
  • ingilizce gibi, okuyabiliyorum ama yazamıyorum.
hesabın var mı? giriş yap