şükela:  tümü | bugün
 • istanbul güncel sanat merkezinin ilk sergici, çağdaşş sanat merkezi gültepe giz plazanın girişi kitabı da çıkmış, kuratör vasıf kortun başkanlığında... iyi şeyler
 • istanbul güncel sanat müzesi, harman sok. harmancı giz plaza, levent adresinde varolan yeni bir proje. ilk etkinlik, 21 eylül-24 kasım 2001 tarihleri arasında 'gerçek'leşen "becoming a place/yerleşmek". işleri sergilenen sanatçılar: hüseyin b. alptekin, can altay, halil altındere, tina carlsson, esra ersen, erik göngrich, hakan gürsoytrak, gülsün karamustafa, aydan murtezaoğlu, bülent şangar, oda projesi. ne demeli bir vasıf kortun projesi.

  http://www.proje4l.org/
 • bugün 15:00 itibariyle vasıf kortun eşliğinde gerçekleşen 'sergi turu'na katıldıktan sonra bir sonraki ve son sergi turunu tavsiye edemen geçemedim: 3 kasım 2001'de saat 15:00'da istanbul güncel sanat müzesi'nde olursanız hayal kırıklığı yaşamayacaksınız.
  bilgi için: yasemin tenger (info@proje4l.org/+ 90 212 281 51 50)
 • (bkz: proje 4 l)
 • (bkz: yerlesmek)
 • (bkz: yeniden bak)
 • müzenin sahibi can elgiz'dir.
 • fulya erdemci'nin kalici kuratorlugunu ustlendigi hakkinda duyumlar aldigim mekan.*
 • bu aralar arada diye bi hadise var burda.
  http://www.proje4l.org/
 • bir de bugün gelen bu "acı ama gerçek" başlıklı bu metinle faaliyetlerine son verdiğini duyurarak sabah sabah insanın kültür-sanat damarlarına kriz getiren istanbul'un güncel sanat merkezi.

  "sanatsal üretim ve sergileme biçimlerinde yeni ve deneysel yaklaşımları destekleyen, güncel sanatın iyi örneklerini ulusal/uluslararası, yerel/küresel ayrımı yapmaksızın sergilemeyi hedefleyen proje4l eylül 2001’deki kuruluşundan bu yana 12 sergi, 31 konferans ve 10 performans ve etkinliği sanatseverlerle buluşturdu.
  ne var ki, öncü bir sanat kurumunun geleceğini güvence altına almasının ön koşullarından biri olan finansman kaynağı eksikliği proje4l’nin belirgin sanatsal çizgisini sürdürebileceği yeni bir mekana taşınması planlarının gerçekleştirilmesine izin vermemektedir. bu nedenle, 5 haziran 2004 tarihinde bitecek hüseyin çağlayan’ın 'mekandan yolculuğa' sergisini takip eden günlerde proje4l maalesef faaliyetine son vermek gerçeğiyle karşı karşıyadır.

  çağdaş sanatın ülkemizin gelişimindeki rolünün önemine inanan ve bu inançla proje4l’nin yükünü bugüne kadar taşıyan mesenler yeni bir oluşumun gerçekleşmesi amacıyla destekçi kurum ve bireylerin kendilerine katılması doğrultusunda bir çağrı yapmakta, ve çağdaş sanatla geniş izleyici kitlelerinin buluşturulmasının ancak güç birliğiyle kotarılabileceği gerçeğini vurgulamaktadırlar.

  çarpıcı ve yoğun etkinlik programıyla iki buçuk yıldır istanbul’un sanatsal belleğinde önemli bir yer edinmiş olan proje4l’nin adının çağrıştırdıği gibi bir 'proje' olarak sonlanması ne yazık ki engellenemeyen acı bir kayıptır. umulur ki, proje4l’nin küllerinden yeni ve çok daha güçlü oluşumlar filizlensin!"