şükela:  tümü | bugün
  • 22 eylül 2017'de piyasaya sürülecek olan ve dinamik hava ve yol koşulları, pit stop animasyonu ve gerçekçi sürüş deneyimi ile devrim yaratabilecek yarış oyunu. ilk defa şöyle şeyler göreceğimiz bir oyun:tires and suspension rain level driver eye

bazı insanların çok daha gerçekçi olduğunu iddia ettiği assetto corsa'yı tahtından indirebilecek oyun. bana göre ise project cars'ın birinci oyununun overhaul veya remastered hali.

forza, gt, nfs, driveclub, crew gibi oyunlara gelecek olursak; bunlar maalesef görsellikten başka hiçbir gerçekçilik yansıtmayan arcade oyunlar. o yüzden project cars 2 bir devrimin ilk işareti sayılabilir.

edit: lastik sıcaklığını ve yol tutuşunu etkileyen dinamik hava ve yol koşulları, her yarış disiplinine özel pit stop animasyonu, gece-gündüz ve mevsim döngüsü, yolun eğimine göre biriken yağmur, lazer teknolojisi ile taranarak modellenmiş pistler, nicolas hamilton ben collins gibi yarış pilotlarından tavsiye alınarak geliştirilmiş sürüş fiziği, gerçekçi lastik deformasyonu, wreckfest kadar olmasa da hasar alabilen, tamponu, kaputu çıkabilen, tekeri kopabilen araçlar vs bunların hepsinin bir arada bulunduğu ilk oyun project cars 2 olacak. assetto corsa'da bunların neredeyse hiçbiri yoktur. hal böyleyken simülasyon olarak adlandırılması aslında şaşırtıcıdır. iracing ve rfactor 2 ise bu özelliklerin çoğuna sahip olmadıkları gibi vasat grafikleriyle iç karartan oyunlardır. kısacası project cars 2 bu simülasyon işini adam akıllı beceren ilk oyun olabilir. deneyip göreceğiz.
  • assetto corsa "bazı insanların çok daha gerçekçi olduğunu iddia ettiği" oyun diye tanımlanamaz. hakkında bilgi sahibi olanlar bu yapımın full simulation denen naneye bir adım yakınlıkta olduğunu bilir. kalan son adım için (bkz: rfactor 2) (bkz: iracing)

gran turismo, nfs (shift serisi dışında), driveclub ve içeriğinde rampalardan uçmak falan gibi görevler olan the crew ile bir tutulup arcade olarak tanımlanamaz. adı geçen oyunları deneyimleyenler hangisinin ne derece arcade ne derece sim olduğunu bilir.

hatta forza motorsport bile driveclub ve the crew'a nazaran "daha sim"dir, "daha az arcade"dir.

ayrıca project cars, nfs shift 2 unleashed gibi slightly mad studios'un elinden çıkmıştır ve bu oyunun fizik ve grafik motorunun elden geçirilmiş halini kullanır. shift 2 unleashed'te ilk kez yer alan kask içi kamerası da, project cars 2'de ilk kez değil bu stüdyo tarafından ikinci kez kullanılacaktır.

project cars 2 muhtemelen, arcade-sim aralığında rfactor 2 ve assetto corsa'nın gerisinde, forza motorsport 7'nin önünde ve gran turismo sport'un yanında yer alacaktır. bekleyip, görüp ardından da zevkle oynayacağız.

tanım: gümbür gümbür gelen oyun.