şükela:  tümü | bugün
  • google'dan aratın. harvard üniversitesi'nin yaptığı bir bilimsel araştırmaya katılıyorsunuz. yaptığınız testler sonucunda yaş, ırk, cinsiyet konularında ne kadar önyargılı olduğunuzla ilgili sonuçlara ulaşıyorsunuz.
  • benim gibi hicbirseye karsi onyargisi olmayan bir sevgi pitirciginin suratina tokat atmis bir calisma. hepsi irkci ve turk dusmani bunlarin yahu

http://implicit.harvard.edu/implicit
  • türkçe desteği de veren çözenlerin insanların kendilerine bile itiraf etmediği ön yargılarını ortaya çıkartıp tokat gibi vuran araştırma, üniversite 1. sınıfta çözmüştüm sözlükte bu kadar az ilgi görmesine şaşırdım.

bu test kelimeler fotoğraflar ve sıfatları size hızlıca eşleştirterek;
    iş hayatında kadınlara karşı ön yargınız olup olmadığını, milliyetçilik seviyenizi, homofobik seviyenizi ve bunun gibi pek çok şeyi bu test sayesinde çözebilirsiniz.

link

her testi tek tek çözüp her birinde beklediğim gibi no positive or negative biased çıkarken, bir anda şişmanlara strong negative biased olduğumu bana öğreterek ufkumu iki katına çıkartmıştır. katılmıyorum tabi, bir insanın kilosu benim için onu sevmem veya sevmememde etken değil . insanların sadece boğazını tutamayan bir domuzcuk olması ve afrikada bir sürü çocuk açlıktan ölürken kocaman götüyle çevremde dolaşıp yakalandığı hastalıkları anlatması kesinlikle hiç rahatsız etmez beni.