şükela:  tümü | bugün
 • superbad'i çok sevmiş biri olarak söylüyorum ki, izlediğim en kötü filmlerden biri.
 • bir kaç arkadaş toplanıp izlediğimiz olağanüstü eğlenceli film. müzikler falan şahane olmuş.

  ayrıca costa karakterini canlandıran oliver cooper grown ups 2 filminde oynayacakmış.
 • en iyi amerikan lise partisi filmi olmaya aday film. bir ara zombi filmi tadı da vermeye çalışılmış.

  --- spoiler ---

  anarşinin çıktığı yerde çalan, metallica - battery beni iyice gaza getirmiştir.

  --- spoiler ---
 • film olmayı aşmış, bazı kişilere ilham kaynağı olmuş kendisi. 30 haziran 2012 tarihinde, almanyada project plattenwald adı altında aynı tarz bir parti düzenlendi. trailer'ını şöyle yollayayım. uzun film versiyonu da gelecekmiş.. 2000 kadar kişi vardı diyorlar.
  http://www.youtube.com/watch?v=oarmiimv8w8&sns=fb
 • film olarak değerlendirildiğinde eğlenceli bir yapım. bir anlamda amerikan pastası* ile başlayan parti ve seks odaklı amerikan gençlik filmlerinin yeni halkası olan bu film her filmde zorlanan aşırılığı biraz daha öteye götürmeye çalışıyor. partiyi düzenleyenlerin yaşı biraz daha küçülmüş, parti yapılacak çevre sakin bir muhit olarak seçilmiş (ki parti daha marjinal kaçsın), kahramanlarımız genel olarak ezik tipler (costa hariç tutulabilir ama onun da eksisi yeni gelmiş olması, o yüzden itilip kakılıyor sürekli) ve aktüel kamera kullanılarak daha gerçekçi bir seyir deneyimi oluşturulmaya çalışılmış.

  --- spoiler ---
  en nihayetinde bir kurgudan bahsediyor olsak da (ki konusunu gerçek bir olaydan alıyor sanırım) son 10-15 yılda çıkan bu tür filmlerin çoğalması, filmlerde işlenen eğlence kültürünün gittikçe marjinalleşmesi; karakterlerin kullandıkları uyuşturucu miktarının ve hatta türünün (birçok gençlik filminde en fazla marijuana içilen sahneler olurken project x buna bir de extacy eklemiş ki çocukların, biblonun içinden saçılan hapları gördükleri zamanki tepkileri ve mal bulmuş mağribi gibi hapları üçer beşer yutmaları ayrıca dikkat çekici diye düşünüyorum) sürekli artış göstermesi ve tabi cinselliğin gittikçe daha yoğun şekilde işlenmesi; filmlerin hedef kitlesindeki insanların (ki 15 - 30 yaş grubunu dahil edebiliriz bu kitleye sanırım) böyle yaşamlar sürdükleri ya da sürmek istedikleri anlamına geliyor. üstelik hollywood bu fikri filmlerde o kadar gerçekçi ama diğer yandan da yanlı anlatıyor ki... mesela bu tür filmlerde karakterler gerçek hayatta çok ciddi ve sıkıntı verecek sonuçlar doğuracak şeyler yapmalarına rağmen bakıyoruz ki en nihayetinde yaptıkları için herhangi bir bedel ödemeden sıyrılıyorlar. mesela project x'te thomas'ın ailesinin arabaları ve evleri mahvoldu. düzenledikleri partide alkol su gibi aktı, deli gibi uyuşturucu kullanıldı, insanlar oradan buradan atladılar ve en nihayetinde adamın biri bütün mahalleyi ateşe verdi ama filmin sonunda gördük ki karakterler yaşıtlarınca kahraman ilan edildiler, thomas'ın güya çok korktuğu babası sırtını sıvazladı çünkü en nihayetinde oğlu bir ezik değildi ve seviştikten biraz sonra başka biriyle aldattığı kız onu affediverdi ve neredeyse kimsenin burnu kanamadı. herhangi bir yasal yaptırım zaten söz konusu bile değildi... hollywood bu kültürü pompalamak için mi böyle gösteriyor yoksa hedef kitledeki nesil mi bunları istiyor konusu tartışılır tabi ama bir şeyler de değişiyor.

  ayrıca (bkz: californication)
  --- spoiler ---
 • bu aralar saints row the third'de benzeri vandallıklar yaptığımdan mıdır nedir izlerken acayip eğlendiğim film oldu. pointless salt eğlencelik çerez film.

  bu arada blairwitch project'ten beri nice amatör kamera ile çekiliyomuş havasında izlediğim filmlerden görüntüsü en temiz olanı. çekimler aktüel, tek bi kameradan çekiliyomuş gibi, eleman da çekerken sallıyo kamerayı ama görüntü, renkler falan her amatörün çekemeyeceği kadar iyi.
 • sıfır beklentiyle, yorulmadan film izlemek istiyorsanız, gülmek ve biraz da kıskanmak istiyorsanız çok güzel sunulmuş bir gençlik filmi.

  basit başlıyan bir parti nasıl çığırından çıkar...
 • her türlü filmi merakla izleyebilen ve sıkılmayan biri olarak fazla boş bulduğum filmdi. parti filminden bir "doluluk" beklememekle birlikte pek bir plotu, hikayesi yoktu filmin. büyük bölümü girls gone wild videosu modunda geçiyor zaten.
 • şüphesiz ki en çılgın parti filmidir. bazı sahneleri sıkıcı olmakla ve mantık hatalarıyla dolu olmakla beraber gerçekten eğlenceli ve biz türkleri oldukça kıskandıran filmdir.
 • en karizma karakteri dax olan film. adamsın dax.